Kudrnov gól Sparte v dráme nestačil, famózny Čiliak čistým kontom vychytal triumf Komety

Marek Čiliak získal Cenu Václava Paciny pre najlepšieho hráča play off českej Tipsport extraligy.Marek Čiliak získal Cenu Václava Paciny pre najlepšieho hráča play off českej Tipsport extraligy. Zdroj: Michal Eger/hc-kometa.cz

PRAHA - Hokejisti Sparty Praha prehrali v nedeľňajšom zápase českej ligy na domácom lade s Mountfieldom HK 1:2 po predĺžení, keď hostia rozhodli o svojej výhre sekundu pred koncom extra času. Jediný gól domácich dal slovenský útočník Andrej Kudrna.

Liberec zvíťazil v Chomutove 4:3 po predĺžení. K víťazstvu hostí prispel jedným gólom Slovák Martin Bakoš, za domácich skóroval jeho krajan Dávid Skokan.

Slovenský brankár Komety Brno Marek Čiliak vychytal čisté konto a jeho mužstvo vyhralo v Jihlave 2:0.

Pardubice - Plzeň 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Chomutov - Liberec 3:4 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 - 0:1)
Dávid Skokan 1+0, Juraj Valach (obaja Chomutov) 0+1 - Martin Bakoš (Liberec) 1+0

Litvínov - Třinec 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
František Gerhát (Litvínov) 1+0

Zlín - Olomouc 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
František Skladaný 0+1, Branislav Konrád (obaja Olomouc) odchytal celý zápas

Jihlava - Kometa Brno 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Marek Čiliak (Brno) odchytal celý zápas

Sparta Praha - Hradec Králové 1:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Andrej Kudrna (Sparta Praha) 1+0 - Patrik Rybár (Hradec Králove) odchytal celé stretnutie

Mladá Boleslav - Vítkovice 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)