VIDEO Lobotka pomohol Celte Vigo k ďalšiemu triumfu, Real s Las Palmasom nezaváhal

Cristiano Ronaldo a Mauricio Lemos v súboji o loptuCristiano Ronaldo a Mauricio Lemos v súboji o loptu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid triumfovali na svojom trávniku v pohode 3:0 nad hráčmi Las Palmas v záverečnom nedeľňajšom stretnutí 11. kola najvyššej španielskej súťaže. Skóre otvoril v 41. min Casemiro, po prestávke na to nadviazali Asensio a Isco. "Biely balet" si napravil náladu po stredajšej londýnskej prehre 1:3 s Tottenhamom Hotspur v Lige majstrov. V tabuľke La Ligy figuruje na treťom mieste, na vedúcu Barcelonu má citeľné manko ôsmich bodov. Real minulú nedeľu prehral na ihrisku Girony 1:2. Las Palmas nebodovali v La Lige v siedmom dueli za sebou a sú na predposlednom 19. mieste.

Slovenský reprezentant Stanislav Lobotka nastúpil v základnej zostave pri domácom triumfe Celty Vigo 3:1 nad Athleticom Bilbao. Celta po výbornom úvode viedla v 26. min už 3:0 gólom Sergia Gómeza a dvoma zásahmi Iaga Aspasa. O dvanásť minút neskôr znížil a zároveň napokon aj stanovil konečný rezultát Raúl García Escudero. Stredopoliar Lobotka hral do 84. min.

V prvom stretnutí dňa prehralo doma Levante s Gironou 1:2.

Levante - Girona 1:2 (0:0)
Góly: 90.+ Ünal - 58. Borja García, 83. Stuani

Celta Vigo - Athletic Bilbao 3:1 (3:1)
Góly: 22. a 26. Aspas, 16. S. Gómez - 38. Raúl García Escudero