Slovenky víťazkami prvého ročníka Six nations cup!

Zdroj: szfb.sk

NITRA - Radostná správa sa šíri z Nitry, kde historicky prvý ročník medzinárodného ženského turnaja Six nations floorball cup vyhrali slovenské reprezentantky. Vo včerajšom finále si dievčatá poradili s Nórkami, ktoré zdolali 4:2.

Slovenky si dali veľký pozor na začiatok súboja, pretože v ostatných zápasoch to nebola ich silná stránka. Proti Nórkam hrali pozorne a využili jednu zo situácií na strelenie vedúceho gólu. V závere prvej tretiny sa presadila Paulína Hudáková.

Takmer do polovice zápasu čakali fanúšikovia na ďalší gól. Žiaľ, presadili sa naše súperky, ktoré vyrovnali na 1:1. Po troch minútach išli Slovenky opäť do vedenia zásluhou Denisy Ferenčíkovej – 2:1. Do šatní tak slovenské dievčatá odchádzali s najtesnejším náskokom.

Záverečná tretina priniesla najviac gólov. Všetky však padli až v jej druhej polovici. Nás potešilo, že na 3:1 zvýšila kapitánka Lucia Košturiaková a po nej pridala štvrtý presný zásah Paulína Hudáková. Nórky ešte stihli v závere z presilovej hry znížiť na konečných 4:2. Slovenská reprezentácia žien sa tak zapíše do histórie turnaja Six nations floorball cup ako prvý víťaz podujatia.

Slovenky víťazkami prvého ročníka Galéria fotiek (2) Zdroj: szfb.sk

Hlasy po zápase:

Michal Jedlička (tréner Slovenska): „Odohrali sme najlepší súboj na celom turnaji a možno aj preto, že dievčatá mali z Nóriek určitý rešpekt. Pristúpili totiž k svojim úlohám a povinnostiam veľmi zodpovedne. Zápas sme mali pod kontrolou a nebyť viacero zahodených šancí, mohlo byť skóre o niečo viac rozdielnejšie.

Lucia Košturiaková (kapitánka Slovenska): „Bol to prvý zápas, ktorý sme odohrali podľa našich predstáv, aj keď sme sa stále trápili v koncovke. Boli sme lepším tímom, držali sme loptu na hokejkách a nerobili sme toľko individuálnych chýb, čiže môžeme byť spokojné. Prvenstvo na turnaji nás povzbudilo pred dôležitým domácim svetovým šampionátom.

Monikia Pintérová (hráčka Slovenska): „Vyhrali sme a to nás samozrejme teší. Dávali sme si dnes pozor na inkasované góly, čo nám celkom vychádzalo. Mňa zároveň potešilo, že som bola zaradená do druhej formácie, z čoho som mala spočiatku trému, neskôr to opadlo.

SLOVENSKO – Nórsko 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Naše florbalistky môžete podporovať aj počas Majstrovstiev sveta vo florbale.

Vstupenky na Majstrovstvá sveta vo florbale žien 2017 zakúpite v sieti PREDPREDAJ.SK.

• Zdroj: PR článok