Nadal a Federer v Londýne hlavnými favoritmi: Takto vyzerajú skupiny Turnaja majstrov!

Rafael Nadal a Roger FedererRafael Nadal a Roger Federer Zdroj: express.co.uk

LONDÝN - Svetová jednotka Španiel Rafael Nadal narazí na tenisovom Turnaji majstrov v Londýne na Rakúšana Dominica Thiemo, Bulhara Grigora Dimitrova a Belgičana Davida Goffina.

Druhú skupinu tvoria Švajčiar Roger Federer, Nemec Alexander Zverev, Chorvát Marin Čilič a Američan Jack Sock. Rozhodol o tom dnešný žreb.

Záverečný podnik sezóny okruhu ATP s dotáciou osem miliónov dolárov začne v nedeľu. V londýnskej O2 aréne budú chýbať minuloročný víťaz Brit Andy Murray aj porazený finalista Srb Novak Djokovič, ktorí kvôli zdravotným problémom ukončili predčasne sezónu a na Turnaj majstrov sa nekvalifikovali.

Nadal sa pokúsi vyhrať záverečnú súťaž sezóny prvýkrát v kariére. Doteraz bol dvakrát vo finále, ale ani raz neuspel. Tento rok vyhral šesť turnajov vrátane Roland Garros a US Open. Aj keď z poslednej akcie Masters v Paríži musel kvôli bolestiam v kolene odstúpiť, jeho kouč Carlos Moya dnes uistil, že je Nadal v poriadku.

"Cíti sa fajn, jeho koleno je OK," povedal Moya v Miláne, kde sa zúčastnil stretnutia trénerov v rámci Turnaja majstrov tenistov do 21 rokov. "Nechcel už hrať, aby zbytočne neriskoval. Ale v Londýne bude, navyše je to jediný veľký turnaj, z ktorého nemá trofej," dodal.

Federer môže Turnaj majstrov ovládnuť siedmykrát, zatiaľ naposledy sa radoval z triumfu v roku 2011. V tejto sezóne získal sedem titulov a vďaka úspechu na Australian Open a vo Wimbledone vylepšil svoju rekordnú bilanciu z grandslamov na 19 vavrínov.

Obaja favoriti majú so svojimi súpermi v skupinách napospol kladnú bilanciu. Výnimkou je Zverev, ktorý s Federerom dvakrát prehral a dvakrát ho porazil.