V Púchove odštartoval Turnaj štyroch krajín: Francúzi vytrápili mladých Slovákov

Tréner reprezentácie do 17 rokov Ján LipianskyTréner reprezentácie do 17 rokov Ján Lipiansky

PÚCHOV - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov uspela vo svojom úvodnom vystúpení na Turnaj štyroch krajín mládežníckych tímov v Púchove, keď o rok starší výber Francúzska zdolala 3:2 po samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Jána Lipianskeho v 26. min po druhom góle Dylana Fabreho prehrávali 0:2, ale do konca riadneho hracieho času vyrovnali zásluhou Andreja Goliana a Simona Jellúša. V nájazdoch rozhodol o triumfe Slovenska útočník Zvolena Dalibor Ďuriš.

Aj v druhom piatkovom zápase sa muselo do nájazdov. Nemci zdolali Švajčiarov 3:2. Mladí Slováci v piatok nastúpia o 17.00 h proti rovesníkom zo Švajčiarska, v sobotu ich o 14.00 h čaká súboj proti nemeckej "sedemnástke".

Turnaj štyroch krajín mládežníckych tímov - Púchov - štvrtok:

Slovensko "17" - Francúzsko "18" 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Golian, 44. Jellúš, rozhod. sam. nájazd D. Ďuriš - 10. a 26. Fabre

Ján Lipiansky (hlavný tréner SR „17“): "Bol to veľmi ťažký zápas. Francúzi začali podstatne lepšie, my sme mali veľmi zlú prvú tretinu. ´Nemali sme nohy´, ale za ďalšie dve tretiny si chalani zaslúžia pochvalu. Samozrejme, v našej hre bol kopec drobných chýb, na ktorých musíme popracovať, ale za druhú a tretinu tretinu sme si druhý bod za víťazstvo zaslúžili.“

Nemecko "17" - Švajčiarsko "17" 3:2 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 17. Kinder (Obu, Alberg), 25. Nijenhuis (Reichel), rozhod. sam. nájazd Schumacher - 33. Hasler, 36. Andersson (Vouardoux, Schwenninger)
Vylúčenia na 2 min: 3:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – Tvrdoň, Šefčík, 83 divákov

Viac o téme: Slovensko Francúzsko