Totálny skrat osemnástky: V 23. minúte viedla 4:0, potom Nemci vstali z mŕtvych

Tréner reprezentácie Tréner reprezentácie "18" Viliam Čacho Zdroj: hockeyslovakia.sk

FÜSSEN - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na Turnaj štyroch krajín tejto vekovej kategórie v nemeckom Füssene, keď rovesníkom domáceho Nemecka podľahla 4:5 po samostatných nájazdoch.

Zverenci trénera Viliama Čacha premárnili náskok 4:0, ktorí mali po 23 minútach zápasu po zásahoch Maxima Čajkoviča, Jakuba Nespalu, Sebastiána Čederleho a Karola Vrbku.

Nemci ešte do konca druhej tretiny vyrovnali na 4:4 a keďže v predĺžení gól nepadol, muselo sa do nájazdov. Ten rozhodujúci premenil domáci Erik Betzold, predtým už autor dvoch gólov.

Mladí Slováci v piatok nastúpia o 15.00 h proti rovesníkom z Dánska, v sobotu ich o 12.00 h čaká záverečný súboj proti Bielorusom.

Turnaj štyroch krajín výberov do 18 rokov - Füssen (Nem.) - štvrtok - súhrn:

Nemecko "18" - Slovensko "18" 5:4 po sam. nájazdoch (0:2, 4:2, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 29. Schütz (Jentzsch, Valenti), 30. Betzold (Brune), 32. Schitz (Lobach, Fleischer), 37. Betzold (Möller), rozhod. sam. nájazd Betzold - 11. Čajkovič (Dlugoš), 18. Nespala (Čajkovič), 21. Čederle (Hvizdoš, Zekucia), 23. Vrbka (S. Hudec, Mrázik)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, rozhodovali: Oswald - Boos, Fischöder, 89 divákov

Bielorusko "18" - Dánsko "18" 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Viac o téme: Nemecko Slovensko