VIDEO Nevídaná gólová smršť v NHL: Štyri góly za 122 sekúnd!

Nikita Kučerov a Steven Stamkos sa radujú z góluNikita Kučerov a Steven Stamkos sa radujú z gólu Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Tampa Bay triumfovala na ľade Los Angeles 5:2. Základ víťazstva položili hostia už v prvej tretine, ktorú vyhrali hladko 4:0. Domáci nezvládli pasáž medzi 10. a 12. minútou, keď im "blesky" nastrieľali štyri góly v priebehu 122 sekúnd.

V bránke Lightning dostal tretíkrát v sezóne šancu Peter Budaj, ktorý kryl 22 z 24 súperových striel. Slovenský brankár vychytal premiérové víťazstvo v tomto ročníku, svoje prvé od 2. apríla 2017.

Prvýkrát inkasoval až v 38. min. Hráči Los Angeles neskôr znížili na 2:4, v závere poistil triumf "bleskov" Vladislav Namestnikov. Nikita Kučerov získal tri body za gól a dve asistencie. O jeden bod menej mal jeho spoluhráč Steven Stamkos (1+1).

Viac o téme: Steven Stamkos Tampa Bay Lightning Los Angeles Kings Nikita Kučerov