Lamperovi rástlo sebavedomie každou minútou: Za premiérový gól zaplatil dopingovou škúškou

Patrik Lamper v súboji s Markom ArcobellomPatrik Lamper v súboji s Markom Arcobellom Zdroj: TASR

AUGSBURG - Útočník Banskej Bystrice Patrik Lamper si po prvom reprezentačnom štarte za "áčko" odložil do batožiny cennú relikviu. Puk, ktorý poslal do siete USA v piatkovom zápase na Nemeckom pohári, síce nedostal hneď, kustód mu ho však neskôr odovzdal. Okrem premiérového zásahu sa napokon 24-ročný hokejista tešil aj z cenného víťazstva 2:1.

Lamperova chvíľa prišla už po šiestich minútach hry. Lukáš Cingeľ odviedol skvelú prácu v útočnom pásme, prihral na modrú  čiaru Ladislavovi Romančíkovi, ktorého strelu Lamper tečoval za chrbát brankára USA Zapolského. "Samozrejme, že ma to teší. Zvlášť proti mužstvu, ktoré má vo svojom strede takých skvelých hráčov," opísal Lamper svoje pocity po prvom reprezentačnom góle. "Bol to šťastnejší gól, ale hlavné je, že sa počíta," dodal.

Slováci mali k Američanom v úvode rešpekt, ale ten práve po prvom góle opadol. V druhej tretine podali zverenci trénera Craiga Ramsayho výborný výkon, ktorý korunovali druhým gólom Mareka Hovorku. "Tréner nám cez prestávku nevytýkal nič, z nás jednoducho opadol stres. Podali sme tímový výkon, podržal nás Jano Laco. Pomáhali sme si vzadu a premenili protiútoky," uviedol Lamper.

Slovenským hráčom narastalo sebavedomie každou minútou, azda aj to Lamperovo malo za následok fakt, že ho tréneri využívali v oslabeniach, keď sa lámal zápas. "Som rád, že mi tréner dôveroval aj za takého stavu." Okrem Lampera absolvovalo premiéru v národnom tíme aj kvarteto Juraj Bezúch, Marek Hecl, Boris Sádecký a Michal Krištof. "Nováčikovia si vyskúšali zápas na vyššom medzinárodnom leveli. Bolo príjemné sledovať týchto mladých hráčov, ktorí nakoniec našli cestu k víťazstvu a to je určite dobrá skutočnosť," poznamenal Ramsay.

V druhom zápase na turnaji bude Slovensko v sobotu podvečer čeliť v búrlivej atmosfére domácemu Nemecku. "Bude to ako každý iný zápas vonku. Nemyslím si, že je dôvod, aby sa nám triasli ruky a nohy," uzavrel Lamper, ktorý po zápase s USA nestihol večeru s tímom, pretože sa musel venovať dopingovým komisárom.

Viac o téme: Slovensko Patrik Lamper