Defenzíva pevná ako skala: Slováci potvrdili formu a proti Nemcom nedostali ani gól

Radosť po góle Martina BakošaRadosť po góle Martina Bakoša Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

AUGSBURG - Slovenská hokejová reprezentácia uspela aj vo svojom druhom vystúpení na Nemeckom pohári 2017 v Augsburgu. Zverenci trénera Craiga Ramsayho v sobotu popoludní pokorili domáci výber 3:0 a so šiestimi bodmi stále majú šancu na obhajobu prvenstva na tomto podujatí.

Skóre duelu otvoril v 5. min v presilovke útočník Martin Bakoš, náskok slovenského tímu zvýšil v 48. minútu opäť v početnej výhode Marcel Haščák. V závere bek Peter Čerešňák upravil na konečných 3:0 gólom do prázdnej bránky.

V 54. vzájomnom zápase oboch tímov sa zrodilo 29. víťazstvo Slovákov, Nemci majú na svojom konte 24 úspechov a jedno stretnutie sa skončilo nerozhodne.

V sobotu v národnom tíme SR debutoval brankár Patrik Rybár. Martin Bakoš dosiahol siedmy gól v reprezentácii, Marcel Haščák ôsmy, Čerešňák piaty. Haščák sa na reprezentačný gól načakal dosť dlho, predtým naposledy skóroval 6. novembra 2016 rovnako v Augsburgu proti Švajčiarom.

V nedeľu o 13.15 h si Slováci zmerajú sily s olympijským výberom Ruska.

Nemecký pohár 2017 - Augsburg (Nem.) - sobota:

Nemecko - Slovensko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly: 5. M. Bakoš (Marcel Haščák, Bubela), 48. Marcel Haščák (Bubela), 60. Čerešňák
Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kopitz, Mayer - Gaube, Schwenk (všetci Nem.), 6139 divákov

Zostavy:
Nemecko: Pielmeier - J. Müller, Moritz Müller, B. Krupp, Ebner, Akdag, Abeltshauser, D. Boyle, Zerressen - Pföderl, Hager, Ehliz - Kammerer, Kahun, Holzmann - Marcel Müller, Raedeke, Plachta - Eder, Loibl, Kink
Slovensko: Patrik Rybár - Čajkovský, Čerešňák, J. Mikuš, A. Jánošík, L. Romančík, Gernát, Valach, Marek Ďaloga - Marek Hovorka, Ölvecký, Bezúch - Marcel Haščák, Bubela, M. Bakoš - Cingeľ, T. Marcinko, Lamper - Paulovič, Krištof, Matúš Sukeľ

Slováci sa v úvode nezľakli súpera a aktivitou si vybojovali výhodu presilovky, ktorú aj využili. Cez Marcela Haščáka sa puk dostal k M. Bakošovi a ten na dvakrát prestrelil Pielmeiera. Nemci boli v ďalších minútach aktívnejší, ale brankár Patrik Rybár predviedol niekoľko výborných zákrokov. Na opačnej strane sa neujal prienik Bezúcha.

Úvod druhej tretiny nepriniesol veľa vzruchu, miernu prevahu mali domáci hokejisti a Rybárovi 'podkurovali' až počas vylúčenia Bubelu v 27. minúte. V tlaku pokračovali aj v rovnovážnej hre, no skóre sa nemenilo dobrou hrou v defenzíve i istými zásahmi brankára. Rybára ešte pred druhou sirénou zachránila žŕdka pri pokuse Abeltshausera.

Začiatok tretej tretiny poznačilo niekoľko vylúčení a Slováci to využili na strelenie druhého gólu, Haščák v početnej výhode za Pielmeiera doťukol vyrazenú strelu Bubelu. V závere domáci siahli po hre bez brankára a Čerešňák gólom do prázdnej bránky stanovil na konečných 3:0.

Craig Ramsay (tréner SR): "Máme za sebou veľmi dobrý zápas. Nemci boli veľmi nepríjemní, hrali rýchlo a fyzicky. Našli sme cestu, ako sa im postaviť. Druhá tretina nám veľmi nevyšla, ale dokázali sme v nej eliminovať útočné chúťky súpera. Rovnako ako v piatok, aj tentokrát nám vynikajúco zachytal brankár. V nedeľu nás čakajú Rusi, ani proti ním to nebudeme mať jednoduché."