Slalom v Levi ovládol Neureuther: Falat sa do druhého kola neprebojoval

Felix NeureutherFelix Neureuther Zdroj: SITA

LEVI - Úvodný mužský slalom novej sezóny Svetového pohára alpských lyžiarov vo fínskom Levi sa stal korisťou Nemca Felixa Neureuthera. Tridsaťtriročný špecialista na technické disciplíny pridal do zbierky 13. triumf v pretekoch SP v kariére, jedenásty slalomový.

Druhý skončil s odstupom 37 stotín sekundy nórsky favorit Henrik Kristoffersen a tretia priečka v súčte oboch kôl patrí Švédovi Matthiasovi Harginovi (+0,45). Nečakaný líder po 1. kole Brit Dave Ryding druhú jazdu nedokončil, z priebežnej líderskej pozície po druhom medzičase urobil chybu na vnútornej lyži a skončil mimo trate.

Obhajca veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf v SP aj malého slalomového Rakúšan Marcel Hirscher bol po 1. kole na štvrtom mieste s mankom 46 stotín sekundy, ale po druhej jazde klesol na konečnú 17. pozíciu (+1,32). Hirscher po augustovom zranení členka s minimom prípravy na snehu sa len pred dvoma dňami rozhodol, že si vyskúša svoju formu už v Levi. Podľa vlastných slov od seba ani neočakával veľký výsledok.

Prvé kolo slalomu na zjazdovke Levi Black absolvoval s číslom 81 aj jediný Slovák Matej Falat. S odstupom 1,97 s za Rydingom obsadil 45. miesto a do druhého kola nepostúpil. Z pôvodného počtu 92 pretekárov sa do cieľa 1. kola dostalo 64.

Výsledky - Svetový pohár v alpskom lyžovaní - Levi (Fín.):

Slalom mužov (1. + 2. kolo): 1. Felix Neureuther (Nem.) 1:42,83 min, 2. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,37, 3. Matthias Hargin (Švéd.) +0,45, 4. Luca Aerni a Daniel Yule +0,54, 6. Loic Meillard (všetci Švajč.) +0,71,...17. Marcel Hirscher (Rak.) +1,32.

Viac o téme: Felix Neureuther Matej Falat