Najväčšie univerzitné bratislavské derby

Paneuropa KingsPaneuropa Kings Zdroj: paneuropakings.sk

BRATISLAVA - Utorok, 14.11.2017 odohrajú Králi svoj posledný domáci zápas v tomto kalendárnom roku proti svojmu bratislavskému súperovi Dimplomats Pressburg VŠMVV o 19-tej hodine na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Paneuropa KINGS predviedli už v prvom zápase, že tento rok budú bojovať o každý jeden bod do tabuľky. Prvý zápas odohrali koncom septembra s tímom z Českej republiky – Academics Plzeň. Do tohto zápasu Králi nastupovali s pokorou, no súpera úspešne zdolali 4:3 a odniesli si z neho prvé tri cenné body do tabuľky.

O týždeň neskôr sa Králi postavili proti nováčikovi v lige Cavaliers Brno, s ktorým sa mali možnosť stretnúť aj pred začiatkom sezóny v prípravnom zápase. V oboch týchto zápasoch Cavaliers podľahli a Králi im ukázali, že tento rok sa o popredné priečky v konečnom umiestnení pobijú oni. Konečný výsledok zápasu bol 5:0, čomu sa potešil aj brankár Kráľov – Alexander Kolossov.

V treťom domácom zápase Králi privítali na svojej domácej ľadovej ploche tím UMB Banská Bystrica. Už pred zápasom bolo všetkým jasné, že nepôjde o jednoduchý zápas. V prvej tretine Králi držali tempo s UMB, no v druhej tretine sa Indrychovi podarilo streliť dva góly, zvýšiť skóre na 1:3 a tým dostať Kráľov pod tlak. Tento zápas Králi prehrali 2:5.

Najväčšie univerzitné bratislavské derby Galéria fotiek (3) Zdroj: paneuropakings.sk

V druhej polovici októbra privítal Kráľov tím Gladiators Trenčín. Po prvej prehre v sezóne s tímom z Banskej Bystrice, Králi nenechali nič na náhodu a boli pripravený v zápase spraviť všetko preto, aby sa opäť dostali na víťaznú vlnu. V prvej polovici zápasu nedali Králi domácim žiadnu šancu, kde priebežný stav bol 0:3.  Tím Gladiators si však hanbu nespravil a podarilo sa im streliť dva góly. Konečný výsledok zápasu bol 2:4.

Niekoľko dní potom Králi privítali opäť nováčika v lige – University Shield Olomouc. Králi nastupovali do zápasu s príliš veľkým sebavedomím, čo sa odzrkadlilo aj v zápase. Súper domácich prekvapil a nič im nedaroval. Stav do začiatku tretej tretiny bol nezmenený 1:1 a Králi vedeli, že ak chcú tento zápas vyhrať, musia niečo zmeniť. Tréner do tretej tretiny zvolil novú taktiku, č osa Kráľom vyplatilo a zápas vyhrali 4:1.

5.11.2017 Králi odohrali svoj predposledný domáci zápas v roku 2017 s tímom HC Masaryk University. Králi v tomto zápase dominovali, no tentoraz chýbalo šťastie na hokejkách domácich a hosťom podľahli 3:4 po samostatných nájazdoch.

V priebežnom hodnotení sú Králi na 3.mieste s počtom bodov 13 a majú za sebou 6 zápasov. Tím Diplomats Pressburg, ktorý privítajú už tento utorok je pribežne na 2.mieste so 14 bodmi a rovnako šiestimi odohratými zápasmi. Týmto pozývame všetkých fanúšikov KINGS a Európskej Univerzitnej hokejovej ligy na najväčšie bratislavské derby. Okrem výborného hokeja si pre Vás Králi pripravili tombolu, kde môžete vyhrať poukaz v hodnote 390 EUR, večeru a tímové tričká KINGS. Tešíme sa na Vás.