Futbaloví mladíci skvele bojujú o európsky šampionát: Do ďalšej fázy postúpili ako víťaz skupiny!

Mladíci zo skupiny postúpili z prvého miestaMladíci zo skupiny postúpili z prvého miesta Zdroj: futbalsfz.sk

MANAVGAT - Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov zvíťazila vo svojom poslednom zápase v I. fáze kvalifikácie ME 2018 nad domácim Tureckom 3:2. Zverenci trénera Milana Malatinského vďaka triumfu vyhrali 13. skupinu a postúpili do II. fázy kvalifikácie spolu s druhým Tureckom.

Mladí Slováci sa po bezgólovom prvom polčase ujali vedenia v 50. minúte zásluhou Mateja Grešáka. O štyri minúty neskôr dostal červenú kartu domáci Recep Yemisci, no Turci dokázali v oslabení duel otočiť. V 67. minúte skóroval Abdülkadir Omur a minútu po ňom Güven Yalcin. Slováci využili početnú výhodu v záverečnej desaťminútovke. Na 2:2 vyrovnal Jozef Špyrka a v 87. minúte si dal vlastný gól Burak Kapacak.

Do II. fázy, tzv. Elite Round, postúpili prví dvaja.

13. skupina:

SLOVENSKO - Turecko 3:2 (0:0)
Góly: 50. Grešák, 82. Špyrka, 87. Kapacak (vl.) - 67. Omur, 68. Yalcin. ŽK: Urminský - Güney, ČK: 54. Yemisci (Tur.). Rozhodovali: Boucaut - Lemaire (obaja Belg.), Sangiovanniová (Švajč.)

zostava SR: Valach – Majdán, Bednár, Petro, Kozlovský – Filinský (74. Vician) – Kráľovič, Špyrka, Guláš, Grešák (79. Chobot) – Boženík (86. Rymarenko).

Kazachstan - Wales 3:2 (1:1)