VIDEO Nemecký klub sa búri: Šéf Brynäsu označil zákrok Larkina za pokus o vraždu!

Brutálny zákrok Larkina odštartoval viacero nechutnostíBrutálny zákrok Larkina odštartoval viacero nechutností Zdroj: swisshabs.ch

MANNHEIM - Vedenie nemeckého hokejového klubu Adler Mannheim rozčúlilo vyjadrenie športového riaditeľa Brynäs IF Stefana Bengtzena, ktorý označil zákerný zákrok Thomasa Larkina na Daniela Pailleho v zápase Ligy majstrov za pokus o vraždu.

Slová Bengtzena uverejnil v pondelok švédsky denník Aftonbladet. "Považujeme toto vyjadrenie za veľmi prehnané. Thomas nemal v úmysle svojho súpera zabiť. Je to nehanebné vyjadrenie, čo považujeme za urážku a hraničí to s trestným činom," reagoval pre agentúru DPA šéf Mannheimu Daniel Hopp, ktorý požadoval trest pre Bengtzena. Podľa DPA však neuspel.

Larkin za brutálny faul, keď nešetrne zlikvidoval nič netušiaceho Pailleho, ktorý bol pritom ďaleko od puku, dostal trest na štyri zápasy. Okrem neho inkasovali tresty na jeden zápas aj Nikolai Goc a tréner Sean Simpson.

Nechutnosti sa spustili v závere odvety osemfinále v Brynäs, keď Švédi v záverečných troch minútach otočili skóre z 0:1 na 3:1 a zabezpečili si postup. Okrem gólov sa však na klzisku odohralo aj niekoľko zákerností, o čo sa postarala trojica frustrovaných hráčov hostí Mark Stuart, Goc a Larkin. Tí za tento krátky čas nazbierali spolu až 100 trestných minút.

Viac o téme: Brynäs IF Adler Mannheim Thomas Larkin Daniel Paille Stefan Bengtzen