VIDEO V Detroite sa strhla riadna mastenica: Strápnili nás a nakopali nám zadky!

Moment, po ktorom vznikla hromadná šarvátkaMoment, po ktorom vznikla hromadná šarvátka Zdroj: SITA

DETROIT - Hokejisti Calgary Flames zahájili v NHL sériu šiestich vonkajších zápasov debaklom 2:8 v Detroite. Za pozornosť stojí aj hromadná šarvátka a 141 trestných minút.

Calgary, ktoré zvíťazilo v piatich zo šiestich predchádzajúcich zápasov, nastúpilo na ľade súpera po prvýkrát od 25. októbra. Flames čaká dvanásťdenná šnúra stretnutí u súperov, najdlhšia v sezóne. Počas nej sa kanadský klub stretne s šiestimi tímami.

"Máme v pláne niekoľko akcií, ktoré stmeľujú kolektív. Zájdeme na tímovú večeru, pozrieme sa na zápas Dallas Cowboys. Toto je tiež dôležité, pretože to nabúra rutinu. Navyše v tejto sezóne hráme aj vonku celkom dobre," povedal pred zápasom Michael Frolík, ktorý si v zápase pripísal rovnako ako Jágr jeden záporný bod v štatistike +/-.

Calgary už po prvej tretine prehrávalo 1:4 a nedarila sa mu ani hra v oslabení, v ktorých inkasovalo polovicu gólov. K hlavným strojcom výhry Detroitu patrili so zhodnou bilanciou dvoch gólov a asistencie Andreas Athanasiou a Anthony Mantha, ktorý stretnutie nedohral. V 55. minúte sa pri hromadnej mele pustil do bitky s Travisom Hamonicom a bol vylúčený do konca zápasu.

"Pred treťou tretinou som vtipkoval s Ferlandom, že by sme sa obaja mohli pokúsiť o hetrik Gordieho Howea (gól, asistencia, bitka). Ale v skutočnosti sme pomýšľal na klasický hetrik, nie tento," povedal Mantha. Šarvátku rozpútal Matthew Tkachuk. Útočník Calgary sekol do lýtka Lukea Witkowského, ktorý bol už medzi striedačkami na odchode do kabín po bitke s Brettom Kulakom. Rozhodcovia rozdali v stretnutí 141 trestných minút.

Calgary utrpelo najťažšie porážku v sezóne a tréner Glen Gulutzan neskrýval rozčarovanie. "Vôbec sme neboli na zápas pripravení. Neboli sme dôrazní, čo je pri góloch evidentné. Nebojovali sme, strápnili nás. Nakopali nám zadky," povedal kouč.

Viac o téme: Detroit Red Wings Calgary Flames