VIDEO Víťazný návrat Pogbu a Ibrahimoviča: Citizens, Chelsea, Liverpool aj Arsenal s výhrami

Paul Pogba dáva gólPaul Pogba dáva gól Zdroj: SITA

LONDÝN - Futbalisti Arsenalu zdolali v sobotňajšom šlágri 12. kola najvyššej anglickej súťaže Tottenham Hotspur 2:0. Domáci rozhodli o svojom víťazstve v severolondýnskom derby už do prestávky gólmi Shkodrana Mustafiho a Alexisa Sáncheza. Arsenal dosiahol nad rivalom prvé ligové víťazstvo od roku 2014.

Radosť hráčov Arsenalu Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR

FC Liverpool pokoril na vlastnom štadióne FC Southampton 3:0. Mohamed Salah strelil prvé dva góly, v tejto sezóne má na konte už deväť zásahov v dvanástich vystúpeniach. Podarilo sa mu to ako prvému hráčovi v liverpoolskej histórii.

Líder tabuľky Manchester City zvíťazil na pôde Leicestru City 2:0. Chelsea sa posunula na druhé miesto po víťazstve nad domácim West Bromwichom Albion 4:0.

Manchester United zvíťazil na Old Trafford nad Newcastle United 4:1, hoci prehrával 0:1, keď inkasoval doma prvýkrát v sezóne. Do zostavy portugalského trénera Josého Mourinha sa vrátili Zlatan Ibrahimovič aj Paul Pogba. Pogba nastúpil v základe, strelil gól a hral do 70. minúty, Ibrahimovič sa dostal na trávnik v 77. minúte.

Manchester United - Newcastle United 4:1 (2:1)
Góly: 37. Martial, 45.+1 Smalling, 54. Pogba, 70. Lukaku - 14. Gayle

Arsenal Londýn - Tottenham 2:0 (2:0)
Góly: 36. Mustafi, 41. A. Sánchez

AFC Bournemouth - Huddersfield Town 4:0 (2:0)
Góly: 26., 31. a 84. Wilson, 70. Arter. ČK: 45.+4 Francis (Bournemouth) po 2. ŽK

FC Burnley - Swansea City 2:0 (2:0)
Góly: 29. Cork, 40. Barnes

Crystal Palace - FC Everton 2:2 (2:2)
Góly: 2. McArthur, 35. Zaha - 6. Baines (z 11 m), 45.+1 Niasse

Leicester City - Manchester City 0:2 (0:1)
Góly: 45. Gabriel Jesus, 49. De Bruyne

FC Liverpool - FC Southampton 3:0 (2:0)
Góly: 31. a 41. Salah, 68. Coutinho

West Bromwich Albion - FC Chelsea 0:4 (0:3)