VIDEO Na Slovane takmer štyri tisícky divákov: Najväčšie slovenské derby rozhodol jediný gól!

Filip Hološko rozhodol o výhre SlovanaFilip Hološko rozhodol o výhre Slovana Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili 1:0 nad Spartakom Trnava v nedeľu v 138. ligovom derby v 16. kole Fortuna ligy 2017/2018. Na Pasienkoch pred návštevou 3856 divákov sa v prvom polčase gólovo presadil Filip Hološko, v druhom už strelci mlčali. Trnava zostáva lídrom tabuľky s osembodovým náskokom práve pred druhým Slovanom.

O atmosféru sa na Pasienkoch staral zaplnený sektor fanúšikov hostí. Líder z Trnavy prilákal na zvyčajné pomery aj viac domácich priaznivcov. Publikum videlo v prvom polčase územnú prevahu "belasých". O prvý väčší vzruch sa postaral hlavičkou Rundič, ale išla nad. Domáci ale udreli gólovo už v 14. minúte, keď dobrý Marešov center z pravej strany hlavou poslal umne do siete Hološko. Hralo sa najmä medzi šestnástkami, na mokrom teréne vo veľkom nasadení s viacerými ostrejšími osobnými súbojmi ako sa na derby patrí. Gólové šance sa ale nerodili. V 21. minúte to skúsil z priameho kopu Vlasko, ale tečovaná strela skončila rohom. V 39. minúte sa dostával do brejku Jirka, aj zakončil, ale nepresne. V 43. minúte prinútil brankára hostí Vantrubu k efektnému zákroku dobrou strelou Holman. Vzápätí na druhej strane mohlo byť vyrovnané. Čanturišvili strelou spoza obrancu k ľavej tyčke prinútil Greifa k dobrému zákroku a dorážku Vlaska v stopercentnej šanci brankár "belasých" zlikvidoval ešte zázračnejšie.

Erik Jirka a Vukan Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA

V druhom polčase sa obraz hry veľmi nemenil. Viac sa hralo spočiatku na polovici hostí, ale postupne sa Trnava stále viac tlačila dopredu. Plynulosť hry však často kúskovali fauly. V 74. minúte mohol striedajúci Oršula zvýšiť, ale Janso jeho projektil odhlavičkoval do bezpečia. V 84. minúte sa v brejku troch na dvoch rútili na trnavskú bránu domáci, Vittek sa dostal do zakončenia, ale vo výbornej šanci trafil len Vantrubu. V záverečnom nápore hostia už vyrovnať nedokázali.

Slovan Bratislava - Spartak Trnava 1:0 (1:0)
Gól: 14. Hološko, ŽK: Savičevič, Mareš - Čanturišvili, Pehlivan, Sloboda, Kadlec, rozhodovali: Očenáš - Benko, E. Weiss, 3856 divákov.

Slovan: Greif – Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis – Droppa, Savičevič – Čavrič (71. Oršula), Holman (88. Schet), Hološko - Mareš (82. Vittek)

Spartak: Vantruba - Kadlec, Hladík, Godál, Janso - Sloboda (66. Greššák), Pehlivan - Čanturišvili (77. Yilmaz), Vlasko, Jirka (57. Brigant) - Egho

Martin Ševela (tréner Slovana): "Úvod sme mali výborný, chceli sme na súpera vybehnúť. Je super, že Filip stál na správnom mieste a dal víťazný gól. Následne sme neboli dosť agresívni. V druhom polčase sme sa chceli stiahnuť, Trnavčania však mali len jednu šancu. Dominik Greif ju zneškodnil a konečne udržal čisté konto, snáď mu to pomôže. Som rád, že v mojom prvom zápase na Pasienkoch sme zvíťazili, bude to pozitívny impulz pre tím. Chce to čas, aby hráči pochopili moju filozofiu. Je to top mužstvo a musí byť sebavedomé od začiatku až do konca."

Boris Godál (obranca a kapitán Trnavy): "Slovan si víťazstvo zaslúžil za aktivitu v úvode, my sme začali pasívne. Škoda šance Jána Vlaska pred prestávkou, zápas mohol byť otvorenejší. Klobúk dole pred doterajším účinkovaním mužstva; každý nás odpisuje a neráta s nami."

Viac o téme: Filip Hološko FC Spartak Trnava ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, SITA