VIDEO Neapol zničil baníkov a nádej stále žije, City sa vytrápilo s Feyenoordom

Marek Hamšík v akciiMarek Hamšík v akcii Zdroj: Twitter Official SSC Napoli

NEAPOL - Nádej na účasť vo vyraďovacej fáze si zachoval SSC Neapol v zostave s kapitánom Marekom Hamšíkom po tom, ako po zlepšenom výkone v druhom polčase zvíťazil nad Šachtarom Doneck 3:0. V poslednom kole však musia "Partenopei" zdolať Feyenoord Rotterdam a súčasne dúfať v trojbodovú pomoc Manchestru City proti Šachtaru.

Ukrajinský zástupca začal na štadióne San Paolo nebojácne a hrozil z rýchlych kontier. V úvodnej desaťminútovke mal dve dobré príležitosti Taison, ale bezgólové skóre nezmenil. Neapol nebol vo svojej koži, jeho hráči sa nevedeli dostať do tempa ani do výraznejších šancí, až v 28. minúte Insigneho technický pokus vytlačil Pjatov končekmi prstov na roh. Na opačnej strane Marlos vyprášil rukavice Reinu.

V 56. minúte predviedol individuálne majstrovstvo Insigne, ktorý si naviedol loptu do palebnej pozície a z 25 metrov technickou strelou nedal Pjatovovi šancu - 1:0. V 69. minúte mohol vniesť kľud na kopačky Neapola Zieliňski, po hrubej chybe hosťujúcej obrany však netrafil odkrytú bránu. V 81. minúte poľský stredopoliar napokon odčinil zaváhanie gólom na 2:0 a po ňom Mertens spečatil hlavičkou zblízka triumf SSC.

Duel Manchester City - Feyenoord Rotterdam sa pod taktovkou slovenského rozhodcu Ivana Kružliaka niesol v znamení hernej prevahy anglického favorita, ktorý sa však dlho trápil v koncovke. Vykúpil ho až gól Sterlinga v 88. minúte. Tím Pepa Guardiolu si udržal stopercentnú bilanciu a stal sa víťazom F-skupiny, v hre o druhé miesto sú Šachtar Doneck a Neapol.

SSC Neapol - Šachtar Doneck 3:0 (0:0)
Góly: 56. Insigne, 81. Zieliňski, 83. Mertens. Rozhodoval: Skomina (Slovin.)