Chicago premrhalo proti Lakers veľký náskok: Nepotrebujeme hrdinské strely, ale poriadnu robotu

Hráč Los Angeles Lakers Jordan Clarkson (vpravo) oslavuje trojbodový kôš proti  Chicagu BullsHráč Los Angeles Lakers Jordan Clarkson (vpravo) oslavuje trojbodový kôš proti Chicagu Bulls Zdroj: TASR

LOS ANGELES - Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v jedinom utorkovom dueli zámorskej NBA doma nad Chicagom 103:94. Hostia nedokázali zužitkovať polčasový náskok o 14 bodov, neskôr dokonca o 19 bodov, a pripísali si dvanástu prehru v sezóne.

"Ak mám byť úprimný, bolo pre mňa šokujúce, že sme po prvom polčase boli dolu len o 14 bodov. Najmä pre mladých hráčov to však bola lekcia, ako otočiť zápas aj vtedy, keď zaostávate takmer o 20 bodov. Hráči si uvedomili, že nepotrebujeme hrdinské strely, ale poriadnu robotu," uviedol tréner Lakers Luke Walton.

Lakers najviac strelecky potiahol Kyle Kuzma 22 bodmi, tentoraz sa v ofenzíve nedarilo nováčikovskému rozohrávačovi Lonzovi Ballovi, ktorý predviedol úspešnosť streľby 23 %. Nazbieral osem bodov, ale aj 13 doskokov. Bodovým lídrom Bulls bol Denzel Valentine so 17 bodmi. "Keď sa otočíte naľavo či napravo a vidíte, že aj vaši spoluhráči do toho dávajú všetko, je to fajn pocit," vravel Lonzo Ball.