VIDEO Po smiechu prišiel plač: Tatar otváral skóre, ale po zápase nemal pekného slova

Pohľad na striedačku DetroituPohľad na striedačku Detroitu Zdroj: TASR

DETROIT - Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil svoj šiesty gól v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. V 8. minúte ním v presilovke otvoril skóre duelu, jeho Detroit však napokon podľahol v noci na štvrtok na domácom ľade Edmontonu 2:6. Pre Tatara to bol desiaty kanadský bod v sezóne, popri šiestich góloch má na konte štyri asistencie. Edmontonu sa vďaka triumfu nad "červenými krídlami" podarilo ukončiť minisériu troch prehier.

Detroit prehral druhý zápas v rade, keď prepadol hlavne v druhej tretine, do ktorej išiel za stavu 2:2, no inkasoval tri góly v priebehu ôsmich minút. "Vôbec sme nehrali dobre a robili sme príliš veľa chýb. Nemôžeme vyhrať, keď predvedieme takýto výkon," povedal Tatar pre Detroit Free Press. "Dnes vyhrali všetky dôležité súboje. Sú rýchli a veľmi talentovaní. My sme nehrali dosť rýchlo a preto nás ľahšie zdolali," pridal sa kapitán Henrik Zetterberg.

"Olejári" ťažili zo šírky kádra, keď bodovalo až trinásť hráčov. Dominovali najmä v druhom dejstve, v ktorom súpera prestrieľali 14:3. "Hrali sme presne tak, ako bolo treba v takomto zápase. Namiesto toho, aby sme sa spoľahli na Connora McDavida a Leona Draisaitla, že dajú po dva-tri góly, mali sme štyri lajny, ktoré tvrdo dreli a všetky prispeli k triumfu," tešil sa tréner Edmontonu Todd McLellan.

Viac o téme: Henrik Zetterberg Detroit Red Wings Tomáš Tatar Edmonton Oilers Todd McLellan
  • Zdroj: TASR, športky