VIDEO Dortmundu nestačil ani štvorgólový náskok, naolejovaný stroj Bayernu tvrdo narazil!

Momentka zo zápasu Borussia Dortmund - FC Schalke 04Momentka zo zápasu Borussia Dortmund - FC Schalke 04 Zdroj: SITA

BERLÍN - V sobotnajšom derby 13. kola nemeckej futbalovej Bundesligy remizovala v priamom súboji o 3. miesto v tabuľke Borussia Dortmund so Schalke 04 Gelsenkirchen 4:4.

Domáci viedli v 25. minúte už 4:0, náskok však trestuhodne premrhali. V druhom polčase hostia dokázali vyrovnať, k čomu im dopomohlo aj vylúčenie najlepšieho dortmundského útočníka Pierra-Emericka Aubameyanga v 72. minúte. Schalke si aj naďalej drží 3-bodový náskok pred štvrtým Dortmundom, ktorý sériu bez ligového víťazstva natiahol už na šesť duelov.

Futbalisti Bayernu Mníchov prehrali v sobotňajšom zápase 13. kola najvyššej nemeckej súťaže I. bundesligy na pôde Borussie Mönchengladbach 1:2 a na čele tabuľky majú pred Lipskom náskok už iba troch bodov. Domáci po prvom polčase viedli 2:0, za Bayern skorigoval v 74. min Čiľan Arturo Vidal. Ide o druhú prehru Mníchovčanov v tejto ligovej sezóne.

Výsledky sobotňajších stretnutí 13. kola najvyššej nemeckej futbalovej sútaže I. bundesligy:

Mönchengladbach - Bayern Mníchov 2:1 (2:0)
Góly: 39. T. Hazard, 44. Ginter - 74. Vidal

Augsburg - Wolfsburgh 2:1 (0:1)
Góly: 51. Gregoritsch, 78. Finnbogason - 40. Didavi, ČK: 11. M. Arnold (Wolfsburg)

Dortmund - Schalke 4:4 (4:0)
Góly: 12. Aubameyang, 18. Stambouli (11 m), 20. Götze, 25. R. Guerreiro - 61. Burgstaller, 65. Harit, 86. Caligiuri, 90.+ Naldo, ČK: 72. Aubameyang (Dortmund) po 2. ŽK

Eintracht Frankfurt - Leverkusen 0:1 (0:0)
Gól: 76. Volland

Freiburg - Mainz 2:1 (0:0)
Góly: 51. N. Petersen, 90.+ Kath - 90.+ Bergreen

Lipsko - Brémy 2:0 (1:0)
Góly: 34. N. Keita, 87. Bernardo

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach RB Lipsko FC Schalke 04 Gelsenkirchen