Tri body zostávajú v Bratislave! Slovan rozhodol o výhre futbalovým výsledkom

Zľava v popredí: Brankár Ivan Nalimov z Admiral Vladivostok, Michal Řepík z HC Slovan Bratislava Zľava v popredí: Brankár Ivan Nalimov z Admiral Vladivostok, Michal Řepík z HC Slovan Bratislava Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hráči Slovana Bratislava získali v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) ďalšie tri body, v utorok pred vlastnými fanúšikmi zdolali tím Admiral Vladivostok tesne 1:0. Zverenci trénera Eduarda Zankovca zaznamenali už tretí triumf za sebou.

Slovanu stačil na tri body jeden gól, v úvode tretej tretiny sa do streleckej listiny zapísal v presilovke obranca Cam Barker. Bol to pre neho druhý gól v tejto sezóne, prvý tiež dal Admiralu Vladivostok, vtedy to bolo v prvej polovici septembra na ľade súpera.

Po utorku má bratislavský klub na svojom konte 40 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí 11. pozícia. Na ôsmu priečku a Severstaľ Čerepovec, ktorá zaručí prienik do play-off, majú "belasí" 15-bodové manko. Slovan sa najbližšie predstaví v nedeľu 3. decembra v Rige proti miestnemu Dinamu.

HC Slovan Bratislava - Admiral Vladivostok 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 42. Barker (Meszároš, Řepík)
Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: Kašpar a Viedenský - Sabolič a Nalimov (všetci po 10 min za nešp. správanie), presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Birin, Kislov - Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), 7564 divákov

Slovan: Štěpánek - Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačík, T. Voráček - Řepík, Viedenský, Kašpar - Réway, Z. Boychuk, Colby Genoway - Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov - Z. Boychuk, Sádecký, T. Hrnka

Admiral: Nalimov - Blum, Mamašev, Volčenkov, Miščenko, Gluchov, Mnacian, Kurašov - Sabolič, St. Pierre, Tkačov - Krasnoslobodcev, Sajustov, Manukian - Fiščenko, Makarenko, Kazakov - Sergejenko, Machanovskij, Butuzov

Prvá tretina príliš vzruchu nepriniesla, najväčšiu šancu mali hostia v 15. min - prečíslenie Butuzova s Mamaševom zastavil kapitán Meszároš.V 24. min mal na domácej strane veľkú príležitosť Viedenský, ale brankár Nalimov si poradil z jeho pokusom. V druhom dejstve ešte zaujala séria vylúčení či možnosť Eberta tesne pred sirénou.

V úvode tretej tretiny hral Slovan presilovku a po osemnástich sekundách ju zužitkoval obranca Barker delovkou od modrej čiary - 1:0. Viac gólov už nepadlo, skóre sa nezmenilo ani v záverečnej power-play hostí.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Admiral Vladivostok