VIDEO Dohrávka na Zemplíne nemala víťaza: Trenčianski strelci mlčali, dostali pomocnú ruku

Gólové oslavy futbalistov AS Trenčín Gólové oslavy futbalistov AS Trenčín Zdroj: SITA

MICHALOVCE - Futbalisti Michaloviec doma remizovali s hráčmi Trenčína 1:1 v utorňajšej dohrávke 16. kola slovenskej Fortuna ligy.

Zemplínčania sa v prvom polčase mohli dostať do vedenia, hlavičku Martina Koscelníka však zneškodnil brankár Igor Šemrinec. V prvej časti mohol udrieť aj Trenčín po rohovom kope, v skrumáži však ani jeden z hosťujúcich hráčov nedokázal trafiť do odkrytej bránky domácich.

O úvodný gól sa v 52. min postaral nešťastník okamihu Peter Kavka, ktorý hlavou prekonal vlastného gólmana Gerarda Bieszczada. Domácim sa podarilo vyrovnať v 73. min zásluhou Stanislava Danka. Trenčín figuruje v ligovej tabuľke na 7. mieste, Michalovce sú na 9. pozícii.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:1 (0:0)
Góly: 73. S. Danko - 52. Kavka (vlastný), ŽK: 33. Grič, 46. Turík, 50. Koscelník - 31. Beridze, rozhodovali: Marhefka - Slyško, P. Kováč

Michalovce: Bieszczad - M. Bednár, Kavka, J. Carrillo - Grič - Koscelník, Turík (87. Kolesár), S. Danko, M. Šimčák - Žofčák (77. Regáli) - Sulley

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Skovajsa, K. Julien - Lawrence (46. H. Gong) - Zubairu, El Mahdioui - Beridze, Janga (76. Antonio Mance), Azango

Anton Šoltís, tréner Michaloviec: "My sme odohrali vynikajúci zápas. Prvý polčas bol z našej strany asi najlepší v sezóne. Chýbala asi iba lepšia kulisa, pretože futbal bol podľa mňa výborný. Pred zápasom by sme bod brali, po ňom sme trošku nespokojní, keďže sme mali viac gólových šancí ako súper."

Roman Marček, tréner Trenčína: "My sme dnes odohrali veľmi slabý prvý polčas, kde sme nedokázali zareagovať na súperovu aktivitu, chýbal nám stred poľa aj hra krídel, čo je pre našu hru príznačné. V druhom polčase som urobil zmeny, ktoré prospeli, dali sme gól, no žiaľ vedenie sme neudržali."

Viac o téme: AS Trenčín MFK Zemplín Michalovce