VIDEO Rooney si z polovice ihriska vystrelil hetrik: Bude z tohto gól roka??

Wayne Rooney sa teší z góluWayne Rooney sa teší z gólu Zdroj: evertonfc.com

LIVERPOOL - Wayne Rooney strelil svoj prvý hetrik v drese Evertonu v stredajšom zápase 14. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League, ktorým výrazne prispel k výhre svojho tímu (4:0) nad West Hamom United. Rooney najprv v 18. min nepremenil pokutový kop, ale odrazenú loptu hlavou dopravil do siete. Desať minút na to trafil sieť zblízka a v druhom polčase v 66. min z vlastnej polovice ihriska prekonal ďaleko vybehnuvšieho brankára Joa Harta.

Bývalý kanonier Manchestru United, v drese ktorého nasúkal rekordných 253 gólov, dosiahol naposledy hetrik v Premier League pred 2272 dňami, keď v septembri 2011 trikrát trafil do siete Boltonu Wanderers. Tridsaťdvaročný Rooney zaznamenal v drese United 8 hetrikov vo všetkých súťažiach, naposledy to bolo 26. augusta 2015, keď v kvalifikácii Ligy majstrov trikrát prekonal brankára belgického Clubu Bruggy. Na tribúne v Goodison Parku sedel v stredu večer aj Sam Allardyce, ktorý má nahradiť pri kormidle Evertonu Davida Unswortha, dočasne povereného vedením mužstva.

Viac o téme: Wayne Rooney FC Everton