VIDEO Bitka nezmieriteľných rivalov pre Zvolen, Poprad uškrtil Detvu v presilovkách

Jozef Kováčik (vľavo) odpaľuje pukJozef Kováčik (vľavo) odpaľuje puk Zdroj: SITA/Peter Rusko

BANSKÁ BYSTRICA - Pohronské derby v rámci 24. kola hokejovej Tipsport ligy sa skončilo víťazstvom Zvolena 4:2. Hráči spod Pustého hradu nepustili Banskú Bystricu doma na jej vlastnom ľade ani raz do vedenia, prvú tretinu vyhrali vďaka gólu Coffmana z 3. min.

V 26. min Marek Bartánus vyrovnal v presilovke, no o 36 sekúnd neskôr išiel Zvolen vďaka Marekovi Kytnárovi opäť do vedenia. Branislav Kubka vyrovnal na 2:2, ale v 13. sekunde záverečnej tretiny Milan Kytnár vysunul Michala Chovana do samostatného úniku a hostia opäť viedli. Záverečný gól pridal Michal Chovan do prázdnej bránky. Hráči Zvolena si pripísali piate trojbodové víťazstvo v sérii.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 24. kolo - piatok:

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 26. M. Bartánus (Rosandič), 35. Kubka (Faille, Asselin) - 4. Coffman (Obdržálek, Ross), 27. M. Kytnár (Šišovský, J. Kováčik), 51. Michal Chovan (M. Kytnár), 60. Michal Chovan (Šišovský)
Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Bogdaň, M. Kollár, 2751 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, J. Brejčák, Rosandič, V. Mihálik, A. Sedlák, Gründling - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, Brittain - M. Bartánus, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, M. Róth
Zvolen: Nieminen - Ross, Drgoň, J. Kováčik, T. Bokroš, Wharton, Hraško, Andersons, Ťavoda - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Matis, L. Jurík, T. Török - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Síkela

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Derby malo vo vynikajúcej atmosfére veľmi dobrý náboj. My sme mali v prvej tretine slabší pohyb, prehrávali sme, akosi sme sa zasekli. V druhej sme už predviedli lepší pohyb, vyrovnali sme, i keď sme hneď nato inkasovali, čo by sa nám nemalo stávať. Znova sme však našou aktivitou vyrovnali. Bol to boj z oboch strán, čakalo sa na chyby, my sme ju napokon spravili. Škoda neuznaného gólu na 3:2, bol tam vraj nedovolený kontakt nášho hráča s brankárom. Ak by sa tento gól uznal, všetko mohlo byť iné. Už s tým však nič nespravíme. V takýchto dueloch rozhodujú maličkosti, chyby, my sme ich spravili viac a preto sme prehrali."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Typické derby, malo to fazónu, boli tam emócie. My sme boli šťastnejší, úspešnejší, prejavila sa naša efektivita, čo bol základ úspechu. Výsledok bol podložený aj dobrým výkonom nášho brankára, ako aj všetkých hráčov, ktorí nastúpili v tomto zápase. Kľúčový bol neuznaný gól Banskej Bystrice na 3:2. Zobrali sme si video v domnienke, že domáci hráč zakončoval korčuľou. Napokon sa to ukázalo ako správne naše rozhodnutie."

Michal Chovan, autor dvoch gólov Zvolena: "O našej výhre rozhodol super kolektívny výkon. Podržal nás brankár, hrali sme dobre defenzívne a vyrážali sme do rýchlych brejkov, no naša sila spočívala najmä v tímovom výkone. Už bolo na čase, aby som sa presadil aj ja. Po zranení sa z toho ešte spamätávam, mám o sedem kíl menej. Dúfam, že mi tieto góly pomôžu po psychickej stránke. Dobre však zahrala celá naša päťka, v ktorej pôsobím."

Popradská explózia v presilovkách

Hokejisti Popradu si v stretnutí 24. kola Tipsport ligy bez problémov poradili s poslednou Detvou 5:2. Nového kanadského brankára v drese Detvy Matthewa Hacketta prekonal ako prvý v 12. minúte počas presilovej hry Dávid Buc. Pohodlný náskok zariadili Podtatrancom ďalšie dva góly, ktoré padli taktiež v presilovkách. Už 41 sekúnd po prvej prestávke skóroval Daniel Brejčák a v 35. min sa presadil aj Miloslav Jáchym. Detva prehrala štvrtý duel v sérii.

HK Poprad - HC 07 Orin Detva 5:2 (1:0, 2:1. 2:1)
Góly: 12. Buc (Svitana, Mlynarovič), 21. D. Brejčák (Svitana, Mlynarovič), 35. Jáchym (Heizer, P. König), 42. Rapáč (Matej Paločko, Svitana), 50. P. König (Heizer) - 39. Martin Chovan (Ščurko, L. Novák), 52. Ščurko (Murček)
Vylúčení: 3:7 na 2 min, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Štefik - Kacej, Gajan, 816 divákov

Zostavy:
Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, P. König, Jáchym, Ježek, Dinda, Česánek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - Abdul, Lichanec, Buc - D. Bondra, Vartovník, Matej Paločko - Rapáč, Heizer, L. Hvila - Matúš Paločko
Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ, Vyskoč - L. Novák, Surovka, Ščurko - Milý, Murček, Tibenský - Utkin, Matúš Chovan, Žilka - M. Surový, Huňady, Gašpar

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Od začiatku zápasu sme sa snažili vnútiť súperovi našu hru. S rýchlym pohybom sme si vypýtali fauly a naša úspešnosť v presilovkách hovorí za všetko. Bola vyše päťdesiat percent. Z našej strany sú už presilovky lepšie, na tréningoch ich poctivo nacvičujeme. Detva nie je ľahký súper. Chlapci zodpovedne pristúpili k zápasu, vedeli sa namotivovať a nepripustili žiadne prekvapenie. Chcem sa poďakovať i divákom, že nás podporujú, aj keď sa nám nedarí."

Štefan Mikeš, tréner Detvy: "Stáva sa nám to veľmi často, ale rýchlo prehrávame jedna, dva, tri nula. Nerozumiem tomu. S Popradom sme doplatili na nedisciplinovanosť. Chlapci sa síce stále zlepšujú, ale po toľkých prehrách na nich leží trauma. Dali sme iba dva góly a inkasovali päť, čo na body stačiť nikdy nebude. Na tréningoch im to ide, vedia si vypracovať šance a s ľahkosťou ich premeniť. V zápase to však nevedia ukázať."

Nitra sa vytrápila s Mikulášom

Hokejisti Nitry zvíťazili v zápase 24. kola Tipsport ligy nad Liptovským Mikulášom 3:2 po predĺžení. Nitrania ťahali v súťaži šnúru piatich víťazstiev za tri body, v konfrontácii s Liptákmi dvakrát prehrávali. Marek Slovák v 26. min v presilovke vyrovnal na 2:2 a po bezgólovej tretej tretine dospel zápas do predĺženia. V ňom rozhodol v 61. sekunde Tomáš Mikúš.

HK Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
Góly: 11. M. Krištof (M. Paulovič), 26. M. Slovák (Rýgl, Blackwater), 62. T. Mikúš (M. Slovák, Ordzovenský) - 8. Pacalaj (P. Koyš), 13. Paukovček (P. Koyš, Rudolf Huna)
Vylúčení: 1:47 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Jonák - Synek, Krajčík, 2895 divákov

Zostavy:
Nitra: Lawson - Rais, Mezei, Rýgl, Ordzovenský, M. Versteeg, Miroslav Pupák, Gubo - M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš - Macík, M. Slovák, Blackwater - Kutálek, Timotej Šille, J. Šiška - Csányi, Ondrušek, Fominych - J. Štefanka
Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Moravčík, Pacalaj, Luža, Nitriansky, R. Suchý, J. Nemec - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Rudolf Huna, Piatka, J. Sukeľ - B. Rapáč, Paukovček, P. Koyš - Števuliak, A. Laco

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Musíme uznať, že Liptáci prišli veľmi dobre pripravení. Vychádzali z kvalitnej obrany a mali veľmi nebezpečné protiútoky. Za stavu 2:2 to bolo o jednej chybe. Ak by sme dostali gól, asi by sme sa z toho už nespamätali. Nevedeli sme sa dostať do nášho tempa. Bol to náročný zápas, v ktorom sme chceli rozložiť sily na viac útokov, ale už v priebehu zápasu i v jeho finále sme museli stiahnuť hru na tri útoky."

Pavel Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "U súpera, ktorý je momentálne v 'laufe' a hrá veľmi dobrý hokej, sme hrali disciplinovane. Dodržiavali sme systémové veci a vybojovali sme u kvalitného súpera potrebný bod. Ďakujem chlapcom i brankárovi za predvedený výkon."

Víťazný direkt Kessela

V najsledovanejšom stretnutí 24. kola hokejovej Tipsport ligy vyhrali druhé Košice na ľade prvého Trenčína 3:2 po predĺžení. Východniari viedli od 12. min po akcii štvrtého útoku, na ktorej konci bol Šimon Petráš. Jakub Suja v 19. min zvýšil už na 2:0, no Branko Radivojevič dvoma gólmi vyrovnal a predlžovalo sa. Dva body pre Košice napokon 29 sekúnd pred koncom predĺženia zariadil Blake Kessel.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 2:3 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
Góly: 20. Radivojevič (Bezúch, Starosta), 49. Radivojevič (Bezúch, Ölvecký) - 12. Š. Petráš (Vrábeľ, T. Klíma), 19. J. Suja (Marek Hovorka), 65. B. H. Kessel (Pacan)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Kika - Tvrdoň, Šefčík, 3960 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Marcel Hossa, T. Varga, Gašparovič - O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl - Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec
Košice: Habal - Matejka, B. H. Kessel, E. Šedivý, Dudáš, M. Bača, Pulli, Martin Novotný, Michalčin - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - L. Nagy, Pacan, Spilar - Šoltés, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma

Žilinu potrápili Nové Zámky

Hokejisti Žiliny zvíťazili v stretnutí 24. kola Tipsport ligy nad Novými Zámkami 3:2 po samostatných nájazdoch a ukončili sériu prehier na čísle päť. Žilina mohla získať aj tri body, po góle Juraja Juríka v 49. min viedla 2:1. Lenže minútu a 20 sekúnd pred treťou sirénou poslal zápas do predĺženia Róbert Lantoši. Rozhodujúci nájazd premenil Michal Švihálek.

MsHK Doxxbet Žilina - HC Nové Zámky 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 31. Stupka (Holovič), 49. J. Jurík (R. Tomas, Poulin), rozh. nájazd Švihálek - 23. K. Jass (Š. Novotný, Michal Novák), 59. Lantoši (Michal Novák, Šimun)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše Švihálek 10 min za nešp. správanie, Chaloupka 10 min za nešp. správanie - K. Jass 10 min za nešp. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, T. Orolín - Stanzel, Rojík, 801 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Michal Roman, Harant, Hatala - Klimenta, Handlovský, M. Tvrdoň - J. Jurík, R. Hruška, R. Tomas - Stupka, Holovič, Švihálek - Rogoň, E. Švec, F. Ondruš
Nové Zámky: Foltán - Látala, A. Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, Milan Hruška, Trška - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - B. Fábry, V. Škoda, Dubec - Róbert Varga, Šimun, Lantoši - Štumpf, Dominik Rehák, K. Jass

Petr Rosol, tréner Žiliny: "Mali sme výborný vstup do zápasu, v prvých siedmich minútach sme mali niekoľko gólových šancí, potom nás pribrzdilo oslabenie. Tým, že sme nedali gól, sa naplno prejavilo, že mužstvo nie je v psychickej pohode. Začali sme odhadzovať puky, neboli sme dôrazní. Zápas bol vyrovnaný, nakoniec sme ho so šťastím vyhrali na nájazdy. Máme na čom pracovať."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Prišli sme si pre tri body, odvážame si iba jeden. Som sklamaný, žiaľ, góly si dávame sami. Máme problémy s presilovkou, neviem už, ako mám presvedčiť obrancov, aby viac strieľali. Máme na čom pracovať. Mrzí ma, že sme nevyhrali, šance sme na to mali, chýbalo trochu šťastia. Domáci dostali s novým trénerom nový impulz a na ľade sa to aj ukázalo."

Viac o téme: HK Poprad HKM Zvolen HC 05 Banská Bystrica HC Detva