VIDEO Slovan po Podbrezovej stratil body aj s Trenčínom: Trápenie Žiliny a triumf ViOnu

Zľava James Lawrence (Trenčín) a Jakub Mareš (Slovan) v súboji o loptuZľava James Lawrence (Trenčín) a Jakub Mareš (Slovan) v súboji o loptu Zdroj: TASR - Dano Veselský

BRATISLAVA - Slovan sa po strate bodov v predošlom kole na ihrisku Podbrezovej pustil do súpera s vervou, šance sa snažil vytvárať najmä kolmými prihrávkami stredom ihriska. Po dvoch takýchto akciách sa v náznaku šance ocitol Mareš, chýbali mu iba centimetre.

Útočník belasých sa dostal k strele z dobrej pozície aj v 19. minúte, tú mu však zblokoval Lawrence. Hostia s pribúdajúcimi minútami spresnili hru a začali hroziť najskôr strelami spoza šestnástky, v 25. minúte im však vyšla kombinácia, na ktorej konci bol Hillary Gong - 0:1. Z vedenia sa však Trenčín dlho netešil, už o dve minúty vyrovnal Jakub Mareš, ktorý sa dostal k zakončeniu po odrazenej lopte po centri Sekuliča. Trenčín mohol ísť opäť do vedenia po veľkej šanci Gonga, ale Greif výborným zákrokom podržal svoj tím.

Zľava Jakub Mareš (Slovan) Galéria fotiek (6) Zdroj: TASR - Dano Veselský

Úvod druhého polčasu vyznel lepšie pre Trenčín, ktorý sa snažil o rýchle brejky a po jednom z nich Beridze opečiatkoval pravú žrď Greifovej brány. Domáci hráči boli čoraz nervóznejší, čo dokumentovala aj strkanica Hološka s Droppom po Beridzeho šanci. Ševela zareagoval na rastúci tlak hostí vystriedaním Hološka a Mareša, ale ofenzívnu silu AS to neotupilo. Výraznejšiu gólovú šancu si však nedokázali zverenci trénera Romana Marčoka vypracovať a tak sa na Pasienkoch body delili.

Slovan Bratislava - AS Trenčín 1:1 (1:1)
Góly: 27. Mareš – 25. Gong. Rozhodovali: Chmura - Balko, Galko, ŽK: Droppa, Savičevič - Zubairu, Čögley, 653 divákov.

Slovan: Greif – Sekulič, Rundič, Božikov, Chouchoumis – Droppa – Savičevič, Holman (46. Vittek) - Čavrič, Mareš (71. Schet), Hološko (62. Oršula)

Trenčín: Šemrinec - Čögley, Kleščík, Lawrence, Skovajsa – Zubairu, El Mahdioui, Ubbink, Beridze - Gong (84. Azango), Janga (89. Mance)

Martin Ševela, tréner Slovana: "Ja nie som spokojný ani s výkonom, ani s výsledkom. Súperovi hráči čiernej pleti sa paradoxne lepšie popasovali s terénom a počasím a to je naozaj zarážajúce. Lepšie sa hýbali, viac sa ponúkali, čo nám robilo problém. Pozitívum vidím iba v tom, že sme dokázali rýchlo vyrovnať. Chýbala nám individualita, ktorá by strhla mužstvo. Čakáme na prestávku, počas nej musíme potrénovať fyzicky aj mentálne, pretože sa objavujú veci, ktoré do tímu nepatria. Niektoré reakcie hráčov sa nemôžu opakovať."

Roman Marčok, tréner Trenčína: "Chcem chlapcov pochváliť za to, čo dnes predviedli na ihrisku. Ukázali sme tímový výkon založený aj na kvalitných individuálnych výkonoch. Mahdiui a Ubbink boli rozdielovými hráčmi v zápase. Dnes sme si zaslúžili vyhrať."

Ružomberok natiahol sériu bez prehry

V súboji dvoch tímov s dobrou výsledkovou formou v posledných týždňoch sa začalo opatrne. Ako prví pohrozili hostia krížnou strelou Daniela, ktorú domáci gólman vyrazil na roh. Michalovčania boli v strede poľa kombinačnejší, ale chýbala im finálna fáza. Krátko po polhodine hry sa Danko preštrikoval cez obranu Ružomberka, ale jeho strela tesne minula cieľ. V závere polčasu pohrozil hosťujúci Haskič, ktorý obišiel aj brankára Bieszczada, ale jeho málo razantnú strelu vykopol Kavka.

V druhom polčase už diváci videli viacero šancí. Ako prví mohli skórovať domáci, ale strela Koscelníka v 51. minúte išla tesne vedľa. V 67. minúte sa ale už Michalovčania radovali, keď po kombinácii na ľavej strane síce Regáliho strela skončila na žrdi, ale loptu dorazil do siete Danko. Domáci sa z gólu dlho netešili, keď hostia už o minútu vyrovnali po hlavičke Gereca. V zostávajúcom čase sa oba tímy snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale ani jednému sa skórovať už nepodarilo.

MFK Zemplín Michalovce - MFK Ružomberok 1:1 (0:0)
Góly: 67. Danko – 68. Gerec. Rozhodovali: Pavlík – Ferenc, Jankovič, ŽK: Danko, Šimčák (obaja Michalovce), 729 divákov.

Michalovce: Bieszczad - Bednár, Kavka, Carillo (64. Kolesár) - Koscelník, Grič, Turik (76. Kolesár), Danko, Šimčák - Žofčák (36. Regáli), Sulley

Ružomberok: Macík - Pikk, Kružliak, J. Maslo, Jonec - Gerec, Qose, Kochan - Gál-Andrézly, Haskič, Daniel

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Terén bol dnes veľmi ťažký. Síce sme mali strelecké šance, ale chýbala nám finálna fáza. Nakoniec sa zápas skončil asi spravodlivou remízou, aj keď máme pocit že sme mohli zo zápasu vyťažiť viac."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Súhlasím s kolegom, že terén bol ťažký. V prvom polčase sme mali 35 minút dobrých. Je veľká škoda, že keď sme išli do vedenia, súper veľmi rýchlo vyrovnal."

ViOn nedal šancu Senici

V mrazivom, ale slnečnom počasí to boli domáci ktorí vstúpili lepšie do stretnutia. Už vo 4. minúte po Barišovom rohu sa v nádejnej pozícii ocitol Sládek, ale jeho strele z vnútra pokutového územia chýbala presnosť. Na opačnej strane Dugova prekvapivá strela narobila Kováčovi problémy. Do vedenia išli domáci v 16. minúte, keď peknú akciu Sládeka s Barišom zblízka gólovo zakončil Gešnábel. Už o tri minúty sa skóre opäť menilo. Ewerton vyzvŕtal obranu hostí, spätnou prihrávkou našiel Gešnábela, ktorého ešte Plach vychytal, ale na Chrenovu strelu pod brvno už nemal nárok. V 34. minúte sa skóre mohlo opäť meniť. Ewerton posadil parádny center na hlavu Bariša, ten však zo 6 metrov hlavičkoval tesne vedľa ľavej žrde Plachovej brány.

V úvode druhého dejstva to boli Záhoráci, ktorí sa snažili urobiť niečo s výsledkom. Dve brejkové príležitosti Vaščáka skončili bez zakončenia a tak trest prišiel na opačnej strane. V 55. minúte predviedli parádnu narážačku Szymonowicz s Gešnábelom, ktorý strelou medzi nohy Placha upravil na 3:0. V 66. minúte mal Gešnábel na kopačke hetrik, avšak Plach v poslednej chvíli strelu nohou vykopol. V 80. minúte Urgela priťukol Szymonowicz, ale jeho prudká strela zo 16 metrov len tesne minula cieľ. V závere spálil dobrú príležitosť striedajúci Cleber, aj tak sa napokon z víťazstva tešili domáci.

ViOn Zlaté Moravce - FK Senica 3:0 (2:0)
Góly: 16. a 55. Gešnábel, 19. Chren. Rozhodovali: Sedlák - Ádám, Špivák, ŽK: Gešnábel (Zlaté Moravce), 512 divákov.

Zlaté Moravce: P. Kováč – Chren, Dobrotka, Horník, Záhumenský – Szymonowicz - Sládek (86. Švec), Bariš (81. Nikolič), Gešnábel, Ewerton (76. Cleber) - Urgela

Senica: Plach – Lupták, Podhorín, Jarabica, Medvedev – Hranko - Richtárech, A. Kováč (66. Šimon), Krč (82. Sarpei), Duga (46. Rigo) - Vaščák

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Dnes bolo ťažké koncentrovať hráčov na toto stretnutie, 80-percent hracej plochy bolo fajn, ale zvyšok bol ľadový. Bolo to dobré stretnutie, za dnešný výkon musím chlapcov pochváliť, pretože ukázali kvalitu. Senica v druhom polčase chcela, príležitosti boli na oboch stranách, nás teší víťazstvo. Ďakujem fanúšikom, že prišli v tomto mrazivom počasí."

Ladislav Hudec, tréner Senice: "Na ten terén to nebol zlý futbal. Celý týždeň sme netrénovali na tráve, boli sme len v hale. V úvode sme dostali dva rýchle góly, po zmene strán sme sa snažili o vyrovnanie. Boli tam možno dve penaltové situácie na Luptáka a Vaščáka, ale to si musím pozrieť na videu. Zlaté Moravce hrajú dobrý futbal a gratulujem im k dnešnému víťazstvu."

Otubanjo hrdinom Žiliny

V poslednom domácom zápase jesene začali Žilinčania napĺňať papierové predpoklady už od úvodu. V 11. min. sa lopta po kombinácii v šestnástke dostala od Chvátala k Otubanjovi, ktorý si sám pred odkrytou bránou počkal ešte na Kuciakov pohyb a pohodlne otvoril skóre. Žilina mala prevahu v poli, ale ďalšie šance neprichádzali, a tak to skúsil z diaľky v 22. min. Káčer. Jeho pokus sa ešte obtrel o jedného z hostí a skončil iba tesne vedľa brány Podbrezovej. Žilina stále kontrolovala hru, Podbrezová ju však do veľa šancí nepúšťala. Ďalšia dobrá príležitosť domácich prišla v 35. min., keď si Mráz obhodil Viazanka, lenže jeho strelu zblokoval Krivák na roh. Podbrezová sa pripomenula strelou Mikuša z diaľky v 37. min., ale tá len tesne minula brvno.

Druhý polčas sa čakalo, že hráči majstra viac ovládnu plochu a prídu aj góly, ale nič také sa nestalo. V 55. min. Špalek dobre namieril pod brvno, no Kuciak výborné reflexy a pravou rukou vytlačil loptu nad bránu. V 68. min. mohlo byť vyrovnané, Leško poslal center do šestnástky, Bernadina pristavil loptu priamo pred Kostelného, ktorý akoby ostal prekvapený pred bránou a zoči – voči Volešákovi poslal loptu vedľa brány. Duel bol zbytočne nervózny, bolo v ňom veľa tvrdých súbojov a navyše bol výsledkovo stále otvorený. Podbrezová však nedokázala nič na majstra vymyslieť, a ten sa aj napriek striedaniam zase nevedel dostať do vyloženej šance a rozhodnúť zápas. Ďalší gól už vymrznutí diváci napriek snahe oboch mužstiev v samom závere nevideli, a tak sa majster s nimi rozlúčil pre rok 2017 iba chudobnou, no zaslúženou výhrou 1:0.

MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)
Gól: 11. Otubanjo. Rozhodovali: Ziemba - Hancko, Hrmo, ŽK: Káčer, Diaz, Hancko, Kaša – D. Leško, Kostelný, Turňa, 1788 divákov.

Žilina: Volešák – Chvátal, Kaša, Hancko, Mazáň – Diaz – Káčer, Škvarka – Špalek (79. Lačný), Mráz (88. Králik), Otubanjo (63. Holúbek)

Podbrezová: M. Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjevič, Turňa – Kopičár, Kostelný – Bernadina, D. Leško, Jedinák – Mikuš

Adrián Guľa, tréner Žiliny: "V mrazivom počasí sme zaknihovali za podpory našich verných fanúšikov proti húževnatému a organizovanému súperovi veľmi dôležité víťazstvo. Ďakujem chlapcom, že zápas zvládli a potvrdili víťazstvo z Trnavy, čo je mimoriadne cenné. Neinkasovali sme a dokázali sme nepríjemnému súperovi, ktorý má dobré štandardky a organizáciu hry, streliť jeden gól. Chcel by som poďakovať po poslednom zápase na domácej pôde v tomto roku všetkým, ktorí stáli pri mužstve, ktorí ho podporovali. Práve v tomto roku sme nad hlavy zdvihli po zápase s Podbrezovou majstrovský pohár a dnes sme zavŕšili rok domácim podstatným víťazstvom nad rovnakým súperom."

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: "Zápas bol z nášho pohľadu výborný, pretože keď ho porovnám s tým, ktorý sme tu odohrali v pohári, tak bolo vidno na tíme progres a zlepšenie u chlapcov. Dôležité je, že sme sa aj emočne pozdvihli a všetko toto pomohlo k tomu, že duel bol otvorený až do konca. Neprišli sme sa so Žilinou porovnávať v kvalite, ale snažili sme sa tímovosťou a organizáciou zobrať zo zápasu aspoň bod. V druhom polčase sme mali v priebehu 20-tich minút dve dobré šance na skórovanie, ale Kostelný a Jedinák zbrklejšie riešili tieto situácie, čo akceptujem. Žilina vyhrala zaslúžene, ale ja musím pochváliť svojich chlapcov, na ktorých je vidno, že progres a tvrdá práca, ktorú každý deň prejavujú v tréningu, prináša ovocie. Verím, že v čo najkratšom čase prídu pre nás aj radostnejšie zápasy a bude ich viac ako doteraz."

Diváci v Poprade sa gólu nedočkali

Hostia sa v úvodných minútach snažili diktovať tempo hry, ale obrana Prešovčanov ich do šance nepustila. Naopak, keby v 10. minúte Wiezik dosiahol na Miliutinov prízemný center, zrejme by išli do vedenia domáci. Tí mali sľubnú príležitosť aj v 19. minúte, keď Adekunleho hlavičku zmaril brankár Macej. Hostia ohrozili Slančíka v 21. minúte strelou Ľjubičiča spoza šestnástky, ale brankár Prešova si poradil. Rovnaký hráč sa z podobnej pozície pokúsil prekvapiť Slančíka aj v 40. minúte, ale efekt bol rovnaký.

Ani druhý polčas nepriniesol zvýšenie tempa hry a v mrazivom počasí bolo k videniu len minimum zaujímavých príležitostí. Zaváhanie brankára domácich Slančíka po rohovom kope nepotrestal Kalmár, čo bola na dlhší čas jediná šanca hostí. Šancu otvoriť skóre premrhal v 68. minúte domáci Streňo, ktorý vo výhodnej pozícii pred prihrávkou Adekunlemu volil strelu, ktorou však prestrelil bránku. Tréneri sa snažili oživiť hru svojich tímov striedaniami, ale gólové rozuzlenie to neprinieslo, hoci hostia si v závere vytvorili tlak.

1. FC Tatran Prešov - FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0
Rozhodovali: Vlk - Mókoš, Perát, ŽK: Udeh, Adekunle – Pačinda, 217 divákov.

1. FC Tatran Prešov: Slančík - Udeh, Luberda, Jacko - Petko, Keresteš, Katona (88. Kačala), Miliutin - Adekunle (73. Micherda), Wiezik (84. Dzurík), Streňo

FK DAC 1904 Dunajská Streda: Macej - Živkovič, Šatka, Huk, Davis - Ľjubičič - Vida (55. Ashiru), Aluku (77. Malec), Kalmár, Pačinda - Mervó (63. Divkovič)

Sergij Kovalec, tréner 1. FC Tatran Prešov: "Chceli sme vyhrať, ale to by sme museli využiť naše 3-4 šance. Opäť sme sa presvedčili, že ak nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Hráči veľmi chceli bodovať a získať tri body. Prejavila sa však nervozita, chýbal nám pokoj s loptou na kopačkách."

Marco Rossi, tréner FK DAC 1904 Dunajská Streda: "Zaslúžili sme si vyhrať. Snažili sme sa hrať od prvej do poslednej minúty, zatiaľ čo Prešovčania hrali iba na dlhé lopty a protiútoky, čiže na to, na čo majú. V ofenzíve nám však niečo chýbalo. Vyskytli sa dve zaujímavé situácie v šestnástke domácich. Pri jednej to vyzeralo na stopercentnú penaltu."

Viac o téme: AS Trenčín MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava FK Podbrezová