VIDEO Lobotkova Celta mala aj kus šťastia: Sporný moment a Barcelona opäť hromží!

Hráči Barcelony oslavujú gólHráči Barcelony oslavujú gól Zdroj: SITA

BARCELONA - Celta Vigo v základnej zostave so slovenským reprezentantom Stanislavom Lobotkom remizovala na ihrisku favorizovaného FC Barcelona 2:2. Skóre duelu otvoril v 20. min hosťujúci Iago Aspas, keď zblízka prestrelil Marca-Andrého ter Stegena.

Odpoveď nenechala na seba dlho čakať a v 22. min vyrovnal päťnásobný najlepší futbalista planéty Lionel Messi. Onedlho sa presadil Luis Suárez, ale rozhodca jeho zásah neuznal pre postavenie mimo hry. Z opakovaných záberov sa však zdá, že tento gól mal rozhodne platiť.

Na videu možno vidieť, že išlo o mimoriadne tesnú a na posúdenie zložitú situáciu. Podobnú krivdu riešila Barcelona v zápase proti Valencii, kedy jej neuznali regulárny gól. Domáci futbalisti mohli v prvom polčase ešte niekoľkokrát skórovať, ale príležitosti Suáreza, Messiho či Paulinha zostali nevyužité.

Po zmene strán "blaugranas" pokračovali v aktivite a odmenou im bol presný zásah Luisa Suáreza v 62. min po prihrávke Jordiho Albu. Hostia sa nevzdávali a v 70. min po rýchlej krídelnej akcii stanovil konečný stav Maxi López.

Domáci stopér Gerard Piqué o päť minút neskôr nastrelil žrď a v závere mali ešte dobré šance Messi a striedajúci Paco Alcácer. Slovenský reprezentant Lobotka napokon odohral celý zápas. Barcelona je napriek remíze stále lídrom La Ligy s 36 bodmi, Celte Vigo patrí ôsma priečka so ziskom 18 bodov.

"Mám pocit, že nám unikli dva body. Prvých 15-20 minút sme sa nevedeli dostať do zápasu, ale v neskoršom priebehu sme mali dosť šancí, aby sme vyhrali. Po zmene strán sme mohli zvýšiť na 3:1, ale namiesto toho sme mali smolu a duel sa skončil remízou," mrzelo po stretnutí barcelonského kormidelníka Ernesta Valverdeho.

K spornému okamihu, keď rozhodcovia pre ofsajd neuznali gól Luisa Suáreza, sa nechcel vyjadriť. "Som pokojný, stratili sme dva body. Nie je to niečo, čo by sa predtým Barcelone nestalo. Smerom k rozhodcom nemám čo povedať," doplnil 53-ročný Valverde.