VIDEO Slovenský súboj v Grécku: Mak gólom pomohol k triumfu PAOK Solún

Róbert Mak Róbert Mak Zdroj: Twitter PAOK

XANTHI - Slovenský futbalový reprezentant Róbert Mak prispel gólom v sobotňajšom súboji 13. kola gréckej ligy k výhre PAOK Solún 3:0 na pôde Škoda Xanthi. Dvadsaťšesťročný stredopoliar prišiel na ihrisko v 12. minúte a v 33. minúte zvýšil na 2:0 pre hostí. Bol to pre neho druhý ligový zásah v tejto sezóne.

Mak sa po akcii z pravej strany dostal k odrazenej lopte, jeho prvú strelu domáci brankár ešte vyrazil, no proti pohotovej dorážke už nemal šancu. "Veľmi ma teší gól. Mal som po ňom obrovskú radosť," povedal Mak pre svoju oficiálnu webstránku. "Samozrejme, najdôležitejšie je víťazstvo. Potrebovali sme uspieť a v ťažkom dueli sa nám to už podarilo. Sme veľmi radi za tri body," uviedol slovenský reprezentant, ktorý patril k najlepším hráčom na ihrisku.

PAOK musel v tejto sezóne pre trest odohrať domáce zápasy bez divákov. "V nedeľu to už nebude platiť. Konečne budeme hrať pred našimi fanúšikmi. Veľmi sa tešíme na derby proti Panathinaikosu," dodal Mak.

Výsledok sobotňajšieho stretnutia 13. kola najvyššej gréckej futbalovej súťaže:

Xanthi - PAOK Solún 0:3
Erik Jendrišek (Xanthi) odohral celý zápas, Róbert Mak (PAOK) hral od 12. min a v 33. min dal gól.

Viac o téme: Erik Jendrišek Róbert Mak PAOK Solún Škoda Xanthi
  • Zdroj: TASR, SITA