VIDEO Jágra nechal za sebou: Ovečkin vyrobil jedným gólom dva historické zápisy

Alex OvečkinAlex Ovečkin Zdroj: SITA

WASHINGTON - Ruský súboj o najlepšieho strelca Národnej hokejovej ligy momentálne nemá priebežného víťaza. Alex Ovečkin aj Nikita Kučerov sa vďaka sobotňajším presným zásahom dostali na 19 gólov, ale presný zásah kapitána Washingtonu má aj širšie historické súvislosti.

Ovečkin skóroval pri triumfe svojho tímu nad Columbusom (4:3) a 577. gólom v kariére sa vyrovnal Markovi Recchimu na 20. mieste v historickej tabuľke najlepších kanonierov. Zároveň pridal 218. gól v početnej výhode a v tejto štatistike sa dostal na desiate miesto pred Jaromíra Jágra a Mika Gartnera.

"Nesledujem históriu, nič o tom neviem. Práve som sa od iných dozvedel, že sa niečo stalo. Dva body znamenajúce víťazstvo nad Columbusom sú pre mňa oveľa viac ako nejaké míľniky," skonštatoval Ovečkin na webe NHL.

Ovečkin v ostatných piatich zápasoch strelil šesť gólov a má leví podiel na piatich víťazstvách Capitals zo siedmich stretnutí v tejto fáze sezóny. Washington je po slabšom úvode súťažného ročníka momentálne siedmy vo Východnej konferencii a z 80 strelených gólov Ovečkin dosiahol takmer celú jednu štvrtinu. Po 27 zápasoch, čiže tretine základnej časti, má ruský "snajper" na konte 19 gólov. Ak bude takto pokračovať až do apríla, môže atakovať 60-gólovú sezónu. Jeho kariérnym maximom v NHL je 65 gólov z ročníka 2007/2008.

Viac o téme: Washington Capitals Alex Ovečkin Nikita Kučerov