VIDEO Siedmy triple-double Westbrooka, veľká šou Beala v Portlande

Hráč Oklahoma City Thunder Russell Westbrook (vpredu) smečuje na kôš cez  Rudyho Goberta (vpravo)Hráč Oklahoma City Thunder Russell Westbrook (vpredu) smečuje na kôš cez Rudyho Goberta (vpravo) Zdroj: TASR

NEW YORK - Basketbalisti Oklahoma City na vlastnej palubovke zdolali hráčov Utahu 100:94 v utorkovom zápase severoamerickej NBA. Thunder pritom väčšinu duelu zaostávali, v tretej štvrtine aj o 17 bodov. Už siedmou trojkombináciou efektívnych štatistík známou ako triple-double v tejto sezóne sa blysol Russel Westbrook, ktorý k 34 bodom pridal 13 doskokov a 14 asistencií.

"Hrali sme stále to svoje. Dôležité bolo, že aj keď sme prehrávali, išli sme si za svojím cieľom. Ukázalo sa, že vždy musíme bojovať až do konca a dnes nám to vyšlo," povedal Westbrook. K triumfu domácich významne prispel aj Paul George, 11 z 21 bodov nastrieľal v záverečnej štvrtine. O bod menej dosiahol Steven Adams. Deviate tohtoročné domáce víťazstvo si pripísalo Toronto, keď si poradilo s Phoenixom 126:113. Hostia prišli o Devina Bookera, ktorý si necelé tri minúty pred koncom zápasu zranil priťahovač na ľavej nohe a z palubovky ho museli odniesť spoluhráči. Ešte predtým nazbieral 19 bodov a stal sa najlepším strelcom Suns. "Nie je to ľahké. Patrí k najlepším mladým hráčom celej ligy. Tento ročník mu vychádza skvelo a nie je jednoduché vidieť ho zraneného," uviedol Bookerov spoluhráč Greg Monroe. "Zrejme bude musieť ísť na magnetickú rezonanciu, aby sa vedelo ako ďalej," dodal tréner Phoenixu Jay Triano.

Kanadskému zástupcovi v NBA Raptors pomohli k siedmemu triumfu na domácej palubovke v rade najmä 20-bodoví Kyle Lowry a Jared Dudley, Serge Ibaka nastrieľal o bod menej. Lowry sa predviedol aj 10 asistenciami. Fantastický večer má za sebou Bradley Beal, ktorý pomohol Washingtonu 51 bodmi pri triumfe v Portlande 106:92. Pre 24-ročného krídelníka to je kariérne maximum v počte dosiahnutých bodov v jednom zápase. Domáci utrpeli tretiu prehru po sebe a v tabuľke Západnej konferencie sú na šiestom mieste. Wizards na východe figurujú na 8. priečke.