Slovenky na domácom šampionáte neprešli cez štvrťfinále: Naše dievčatá nestačili na Fínsko

Slovensko - FínskoSlovensko - Fínsko Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenské florbalové reprezentantky podľahli hráčkam Fínska 2:6 vo štvrtkovom stretnutí štvrťfinále na domácich MS v Bratislave (1. - 9. decembra 2017). Dve tretiny hrali Slovenky s favoritkami absolútne vyrovnanú partiu, viedli 1:0 aj 2:1, v záverečnej časti sa už prejavili sila a skúsenosti severaniek.

Skóre zápasu otvorila už v ôsmej minúte najproduktívnejšia Slovenka Paulína Hudáková. V desiatej minúte potrestala gólom vylúčenie Kataríny Klapitovej a stratu loptičky Michaely Šponiarovej Fínka Nina Rantalová. Už o 36 sekúnd poslala Slovenky do vedenia presným zakončením samostatného úniku Lenka Cupráková. V 16 min reprezentantky Fínska opäť vyrovnali. Presilovku o dve hráčky síce nevyužili, no v následnej početnej prevahe o jednu florbalistku skórovala Hanna Sipiläinenová. V 34 min poslala hostky prvýkrát v zápase do vedenia Jenna Saariová. Fínky v tretej tretine svoj náskok zveľadili ďalšími troma gólmi. Zverenky českého trénera Michala Jedličku viackrát nevyužili ani hru bez brankárky.

MS žien sa konajú od roku 1997 a v dvojročnom intervale, šampionát v Bratislave je jedenásty v poradí. Prvenstvo obhajujú Švédky, ktoré triumfovali na ostatných piatich MS, celkovo majú na konte sedem zlatých úspechov. Pre slovenské reprezentantky to je štvrtá účasť na MS - predtým štartovali vo Švajčiarsku 2011 (12. miesto), Česku 2013 (9. miesto) a Fínsku 2015 (8. miesto).

MS 2017 florbalistiek - Bratislava - štvrťfinále - štvrtok:

ZŠ Ondreja Nepelu
Fínsko - Slovensko 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)
Góly: 10. Rantalová, 16. Sipiläinenová (Rantalová), 24. Saariová (Kauppiová), 48. Alanková (Rantalová), 52. Kauppiová (Kippiläová), 60. Alanková (Kalliová) - 8. P. Hudáková (Ferenčíková), 11. Cupráková (Klapitová)
Vylúčené: 1:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reichelt a Kostínek (obaja ČR), 3856 divákov

Zostava SR: Krištofová (Hlavatá) - Ďuríková, M. Šponiarová, Trošková, Robová, Kocurová, V. Grossová - Ferenčíková, Košturiaková, P. Hudáková - Cupráková, Šidlová, Klapitová - Boľová, Bobotová, Kvasková - K. Hudáková, Dzurinová, Pintérová

Hlasy (zdroj: RTVS):

Karolína Krištofová (brankárka tímu SR): "Bola som pred zápasom poriadne nervózna, keď sa začalo hrať, spadlo to zo mňa. V prvej tretine som skoro odpadla, také šance mali Fínky. ale užila som si ten zápas. Fínky boli asi nahnevané, že im to spočiatku nevychádzalo. Popravde, myslela som si, že dostanem viac gólov. Do zápasu sme išli s tým, že chceme súperky potrápiť. A aj sa nám to podarilo. Víťazstvo nebolo až tak ďaleko, Fínky na nás asi nezabudnú."

Lucia Košturiaková (kapitánka tímu SR): "Prežívam zmes pocitov. Keby nám niekto pred zápasom povedal, že vo väčšine zápasu budeme držať krok s Fínkami, boli by sme veľmi rady. Teraz to mrzí, mohli sme ich ešte viac potrápiť. V závere nám chýbali sily, ani nie tak fyzické ako psychické. Robili sme zbytočné chyby, nevedeli sme sa už sústrediť. Celkovo som veľmi rada, aké to tu je pekné na šampionáte u nás doma. Ďakujem všetkým, ktorí sa na tom podieľajú, fanúšikovia boli dnes neskutoční."

Viac o téme: Slovensko Fínsko