VIDEO Neuveriteľná forma Salaha nemá konca: Takto sa pohral s obranou Evertonu

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: TASR

LIVERPOOL - Výsledkom 1:1 sa skončilo v 16. kole anglickej Premier League liverpoolske derby medzi FC a Evertonom. Liverpool svojho mestského rivala od začiatku prehrával, cez zhustenú obranu sa ale ťažko dostával k zakončeniu.

Až v 42. minúte vzal zodpovednosť na seba Salah, ktorý si poradil s niekoľkými obrancami a strelou na zadnú tyč prekonal Pickforda. Egyptský reprezentant sa v 16 ligových dueloch podieľal na rovnakom počte gólov: 13 dal a na tri prihral.

"Reds" tlačili aj v druhej polovici, v 76. minúte ale strčil stopér Lovren vo vápne do Calvert-Lewina a nariadenú penaltu premenil Rooney. Stal sa prvým rodákom z Liverpoolu, ktorý za Everton v Merseyside derby skóroval, od apríla 1999, kedy sa to podarilo Francisovi Jeffers.

Viac o téme: Everton FC Liverpool Mohamed Salah
  • Zdroj: ČTK, SITA, športky