Prievidza kontumačne zvíťazila nad Viedňou: Ostré vyjadrenia z oboch táborov

Tím BC PrievidzaTím BC Prievidza Zdroj: basket.sk

PRIEVIDZA - Basketbalisti BC Prievidza si v 5. kole Alpsko-jadranského pohára napokon pripísali nad Basket Viedeň kontumačné víťazstvo 20:0. Sobotné stretnutie sa skončilo už po polčase za stavu 55:31 pre domácu Prievidzu, pretože hostia odmietli nastúpiť na druhé dejstvo.

"Zápas proti BC Prievidza bol z našej strany predčasne ukončený z dôvodu zdravotných problémov a veľkého rizika zranenia u ďalších hráčov. Tvrdá hra súpera bola tendenčne prehliadaná, preto sa riziko zranenia enormne zvyšovalo. Kapitán Stjepan Stazič išiel na vyšetrenie, keďže mal podozrenie na zlomené rebrá. Jiří Hubálek mal zranenú tvár,“ píše sa na facebookovom konte rakúskeho tímu.

Naopak, generálny manažér Prievidze pre basketliga.sk uviedol: "Basketbalový klub BC Prievidza sa dištancuje od vyjadrení viedenského klubu na ich facebookovej stránke. Kapitán hostí Stazič, ktorý nám v prvom vzájomnom zápase nastrieľal 46 bodov, si očividne myslel, že to, čo si môže dovoliť doma, mu prejde aj v zahraničí. Tu mu však rozhodcovia nedarovali fauly po filmovaní a keďže neuniesol ani tvrdú, ale v rámci pravidiel obranu, tak si svoju frustráciu vybíjal nešportovým až nechutným správaním voči rozhodcom a nášmu trénerovi, za čo bol zo stretnutia vylúčený. Toto však ako spolumajiteľ klubu neuniesol a cez polčasovú prestávku nariadil svojim hráčom odchod domov, aj keď tí chceli v stretnutí pokračovať.“

Rakúskemu tímu sa nezapočítal ani bod za prehru. V nedeľu o tom informoval portál basketliga.sk.

Viac o téme: BC Prievidza Basket Viedeň
  • Zdroj: TASR, športky, basketliga.sk