Športovca roka si zvolili v ďalších krajinách: Vo väčšine sa z ocenenia tešia atléti

Maria LasickieneMaria Lasickiene Zdroj: eurosport.interia.pl

BRATISLAVA - Záver roka patrí už tradične anketám o najlepších športovcov, vo viacerých krajinách uspeli aj atléti.

ATÉNY: Európska atlétka roka 2017 a svetová šampiónka v skoku o žrdi Ekaterini Stefanidiová sa v hlasovaní novinárov stala najlepšou športovkyňou Grécka, v kategórii mužov triumfoval športový gymnasta Lefteris Petrounias, na tretej priečke skončil žrdkár Kostadinos Filippidis, halový vicemajster Európy z Belehradu 2017.

AMSTERDAM: Za športovkyňu roka v Holandsku zvolili svetovú šampiónku v behu na 200 m Dafne Schippersovú, ktorá toto ocenenie získala už druhý raz v kariére. Cenu jej odovzdával legendárny holandský futbalista Ronald Koeman.

VARŠAVA: Športovkyňou roka v Poľsku sa stala olympijská víťazka, majsterka sveta a Európy, svetová rekordérka v hode kladivom Anita Wlodarczykováu. Cenu od poľského ministra športu, bývalého bežca na 400 m Witolda Banku, však neprevzala osobne, lebo je na sústredení v katarskej Dauhe. Zastúpili ju rodičia.

MOSKVA: Majsterka sveta v skoku do výšky Maria Lasickiené je podľa ruského ministerstva najlepšou športovkyňou v krajine v roku 2017. V tomto roku nezdolaná výškarka zvíťazila aj v ankete špecializovanej ruskej športovej rozhlasovej stanice Sport FM.

SOFIA: V Bulharsku je športovým kráľom roka tenista Grigor Dimitrov, výškarovi Tihomirovi Ivanovovi, štvrtému z halových ME v Belehrade a finalistovi MS v Londýne patrila 10. priečka.

VILNIUS: Anketu Športovec roka v Litve ovládli atléti. V kategórii žien zvíťazila halová majsterka Európy v skoku do výšky Airiné Palšyté, u mužov bol najlepší diskársky majster sveta Andrius Gudžius.

Viac o téme: Rusko Poľsko Maria Lasickiene Anita Wlodarczykováu