Riga uspela v gólovej naháňačke proti Hämeenlinne, Davos naložil Hradcu

Hráči Dinama oslavujú výhruHráči Dinama oslavujú výhru Zdroj: SITA

DAVOS - Hokejisti HPK Hämeenlinna podľahli Dinamu Riga 3:4 po predĺžení v stredajšom podvečernom zápase 91. ročníka tradičného koncoročného medzinárodného turnaja o Spenglerov pohár vo švajčiarskom Davose. Hráči fínskeho klubu v riadnom hracom čase trikrát vyrovnali náskok lotyšského súpera, v "nadstavbe" však o triumfe účastníka Kontinentálnej hokejovej ligy rozhodol v 62. min Miks Indrašis.

Riga v tejto Torrianiho skupine po utorňajšej prehre s reprezentáciou Švajčiarska (1:6) dosiahla prvé víťazstvo na podujatí. Vo večernom dueli si domáci HC Davos v Cattiniho skupine bez problémov poradil s klubom Mountfield Hradec Králové 5:1. Za český tím iba "kozmeticky" upravil a stanovil výsledok v 55. min Jiří Šimánek, slovenský brankár Patrik Rybár za Mounfield nechytal.

Torrianiho skupina:
HPK Hämeenlinna (Fín.) - Dinamo Riga (Lot.) 3:4 po predĺžení (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Góly: 8. Turunen, 42. Lehtivuori, 58. Vincour - 37. a 47. Kristo, 6. Skvorcovs, 62. Indrašis