Hamšík je ikonou Neapola: Krásne slová fanúšikov na privítanie slovenského kapitána

Marek Hamšík počas pozápasovej ďakovačky fanúšikomMarek Hamšík počas pozápasovej ďakovačky fanúšikom Zdroj: sscnapoli.it

NEAPOL - Futbalisti SSC Neapol si udržali post lídra tabuľky talianskej Serie A. Po domácom triumfe 2:0 nad Hellasom Verona majú naďalej jednobodový náskok pred Juventusom Turín. Slovenského reprezentanta Mareka Hamšíka pri nástupe na hraciu plochu vítali fanúšikovia zborovým "Olé, olé, Marek, Marek".

Na tribúne rozvinuli veľký trojriadkový transparent s nápisom: ,Venovať kariéru len jednej farbe, žiť život ako muž s hodnotami, doveď náš ďaleko náš veľkolepý kapitán.“ Priaznivci Neapolu si takto uctili slovenského stredopoliara, ktorý už vyše desať rokov pôsobí na San Paolo a stal sa historicky najúspešnejším strelcom SSC.

ONORATO

Príspevok, ktorý zdieľa @ marek_hamsik_17_official,

Zverenci trénera Maurizia Sarriho boli od začiatku aktívnejším tímom, strelecky sa však presadili až v druhom polčase. "Od prvej minúty sme mali veľkú prevahu, prišli aj šance, no dlho sme nevedeli dať gól. Boli sme trpezliví, išli sme za našim cieľom a nakoniec sme dali dva góly a získali tri body. Teraz si trošku oddýchneme a potom sa začneme pripravovať na ďalšie zápasy,“ uviedol Hamšík pre svoju oficiálnu webovú stránku. V talianskej lige teraz nasleduje dvojtýždňová prestávka, Neapolčania dostali voľno do 13. januára.

Neapol dosiaľ vybojoval 51 bodov (bilancia 16-3-1), na čele poradia má jednobodový náskok pred Juventusom Turín (16-2-2, 50 b.). V Serie A nasleduje dvojtýždňová prestávka, Neapol čaká 21. januára duel na pôde Atalanty Bergamo.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol Hellas Verona
  • Zdroj: TASR, SITA