Najlepší Čech na Dakare do nemocnice v bezvedomí: Manželka priniesla najnovšie informácie

Ondřej Klymčiw v cieli druhej etapy DakaruOndřej Klymčiw v cieli druhej etapy Dakaru Zdroj: facebook - Ondřej Klymčiw

SAN JUAN DE MARCONA - Český motocyklista Ondřej Klymčiw havaroval v tretej etape Rely Dakar v Peru a v bezvedomí bol prevezený do nemocnice. Jedenásty muž minulého ročníka bol aj tento rok doteraz najlepším Čechom v kategórii a po nedeli mu patrilo 24. miesto.

Klymčiw sa ešte na štvrtom zo siedmich kontrolných bodov držal na 28. pozícii, ale potom mal haváriu a súťaž pre neho skončila. Letecky bol prepravený do nemocnice v peruánskej metropole Lime.

"Hybnosť je zachovaná, hlava je v poriadku, bez opuchu mozgu. Pomliaždené pľúca sú len maličkosť," citoval server idnes.cz manželku Klymčiwa Terezu.

Na Dakare štartoval Klymčiw štvrtýkrát. Havária ukončila jeho snaženie aj pred dvoma rokmi, kedy si po páde vo vysokej rýchlosti vykĺbil bedro a poranil panvu, slezinu a hrudník.

Tretiu etapu z Pisca do San Juan de Marcona, na ktorej bolo 296 meraných kilometrov, vyhral obhajca prvenstva Brit Sam Sunderland a dostal sa na čelo priebežného poradia. Z Čechov došiel najlepšie na 34. mieste Milan Engel, v celkovom hodnotení je o jednu priečku nižšie.

Viac o téme: Ondřej Klymčiw Rely Dakar 2018
  • Zdroj: ČTK, SITA