VIDEO Ďalší hladký triumf Cibulkovej: Vyššie nasadenej súperke nepustila ani set

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA

SYDNEY - Slovenská tenistka Dominika Cibulková zatiaľ má v novom roku bilanciu dva zápasy - dve víťazstvá. Na turnaji WTA Premier Sydney International na tvrdom povrchu v austrálskom Sydney si Cibulková v osemfinálovom 2. kole poradila s rovnako nenasadenou Ruskou Jelenou Vesninovou za 108 minút 6:4, 6:4 a postúpila do štvrťfinále.

Slovenka v úvode oboch setov zaostávala 1:3, ale napokon skóre otočila vo svoj prospech. Pri podaní súperky premenila druhý mečbal.

Bol to už deviaty vzájomný súboj 28-ročnej Cibulkovej (26. v rebríčku WTA) a o tri roky staršej Vesninovej (17.). Slovenka sa v bilancii víťazstiev ujala vedenia 5:4. Súboj bol pre slovenského fanúšika tenisu "predkrm" februárového bratislavského fedcupového duelu predmetných krajín. Súperkou Cibulkovej vo štvrťfinále bude víťazka duelu Angelique Kerberová (Nem.) - Venus Williamsová (USA-2). Cibulková bola v Sydney vo finále v roku 2013. Podľahla v ňom Poľke Agnieszke Radwanskej 0:6, 0:6, ale v semifinále zdolala Kerberovú 6:2, 4:6, 6:3.