VIDEO Cibulková dostala zdrvujúce KO: Bývalá svetová jednotka ju vyprášila z kurtu

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: TASR

SYDNEY - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v austrálskom Sydney. Bývalej svetovej jednotke Nemke Angelique Kerberovej podľahla hladko 3:6, 1:6. Doplatila na nepremieňanie brejkbalov, keď zo siedmich využila iba jediný.

Cibulková sa po rýchlom brejku ujala vedenia 2:0. Kerberová však v ďalších minútach otočila na 4:2, v deviatom geme opäť prelomila podanie Slovenky a prvý set získala vo svoj prospech. Kerberová kvalitne returnovala, po druhom servise Cibulkovej neustále tlačila súperku do defenzívy.

V druhom dejstve Nemka vďaka brejku vo štvrtom geme odskočila Cibulkovej na 4:1 a dobre rozohraný zápas v aréne Kena Rosewalla už dotiahla do úspešného konca. V siedmom geme premenila pri vlastnom servise hneď prvý mečbal a upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 6:5.