VIDEO Pánik debutoval v drese Arizony: Coyotes nakoniec podľahli Edmontonu so Sekerom

Richard Pánik sa predstavil v drese ArizonyRichard Pánik sa predstavil v drese Arizony Zdroj: SITA/AP

WASHINGTON - Slovenský hokejista Richard Pánik má za sebou premiéru v drese Arizony. V domácom zápase NHL s Edmontonom nastúpil v prvom útoku Coyotes, 26-ročný útočník však nebodoval a jeho tím prehral 2:4. Z víťazstva Oilers sa tešil aj obranca Andrej Sekera.

V ďalšom dueli Winnipeg neuspel na ľade Chicaga, kde v noci na sobotu prehral 1:2. O oba góly Blackhawks sa postarali českí hráči, skóre otvoril v druhej tretine obranca Jan Rutta a víťazný gól strelil center David Kämpf, pre ktorého to bol premiérový zásah v profilige.

Chicago vyhralo tretí zápas z uplynulých štyroch. Slovenský útočník Marko Daňo odohral vo štvrtom útoku Jets šesť minút, pripísal si dva strelecké pokusy a mínusku. Jeho krajan Tomáš Jurčo sa nezmestil do zostavy "jastrabov". Na svoj debut v drese Calgary si musí ešte počkať Marek Hrivík, Flames zvíťazili na ľade Floridy 4:2.

Výsledky NHL:

Columbus - Vancouver 2:5 (1:0, 0:4, 1:1)
Góly: 5. S. Jones (N. Foligno, Panarin), 53. Harrington (N. Foligno, Calvert) - 22. Bärtschi (Vanek, Gagner), 26. Gudbranson (Eriksson, H. Sedin), 35. B. Gaunce (Vanek, Del Zotto), 38. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 60. Virtanen (M. Granlund)

Carolina - Washington 3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
Góly: 4. J. Staal (Williams, Aho), 29. Aho (Faulk, J. Staal), 42. Skinner (Stempniak, H. Fleury) - 8. Eller (J. Vrána, Ovečkin), 21. Ovečkin (Carlson, Kuznecov), 57. Connolly, 60. Beagle (Bäckström, Ovečkin)

Florida - Calgary 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)
Góly: 21. Dadonov (Huberdeau, Trocheck), 54. Dadonov - 21. Monahan (D. Hamilton, Giordano), 31. M. Tkachuk (Hamonic, Backlund), 37. J. Gaudreau (Monahan, Backlund), 60. Backlund (M. Tkachuk)

Chicago - Winnipeg 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 25. Kämpf (C. Murphy, DeBrincat), 37. Rutta (Duclair, Kämpf) - 57. Laine
Marko Daňo (Winnipeg) 6:02 min, -1, 2 strely na bránku, 1 "hit"

Arizona - Edmonton 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Góly: 3. Richardson (Chychrun, Martinook), 4. Archibald (Dvorak, Keller) - 15. Nurse (A. Larsson, Khaira), 20. Maroon (Klefbom, McDavid), 44. Nurse (Draisaitl, McDavid), 60. Nugent-Hopkins (Lucic)
Richard Pánik (Arizona) 16:39 min, 2 trestné minúty, 1 strela na bránku, 2 "hity"
Andrej Sekera (Edmonton) 18:47 min, 1 strela na bránku, 1 "hit"

Viac o téme: NHL Richard Pánik Arizona Coyotes