VIDEO Pánik sa dočkal: Poníženie Rangers, hviezdy Pittsburghu vyučovali Detroit

Richard Pánik si v drese Arizony pripísal na konto prvý bodRichard Pánik si v drese Arizony pripísal na konto prvý bod Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Richard Pánk získal prvý bod v drese Arizony Coyotes, keď si pripísal asistenciu pri prehre na ľade San Jose Sharks 5:6 po predĺžení v sobotňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Dvadsaťšesťročný krídelník asistoval pri úvodnom góle "kojotov" v 10. min Derekovi Stepanovi, ktorý vyrovnal na priebežných 1:1. Pánik bol na ľade 16:51 min a získal aj jednu plusku. Hráči Coyotes viedli 3:2 i 5:4, ale 16 sekúnd pred koncom vyrovnal fínsky útočník San Jose Joonas Donskoi. O triumfe "žralokov" rozhodol v 3. min predĺženia Marc-Édouard Vlasic. Jeho gól potvrdil videorozhodca. Arizona neuspela už tretíkrát v sérii a stále je s 27 bodmi na chvoste celej súťaže.

Skúsený útočník San Jose Joe Thornton odohral v NHL 1487. zápas v základnej časti NHL a dostal sa na 21. miesto historického poradia, ktoré momentálne zdieľa s Waynom Gretzkym. Tridsaťosemročný center získal tri body za gól a dve asistencie. Dovedna nazbieral v "regular season" už 1421 bodov, vďaka ktorým mu patrí 17. miesto v histórii.

Asistenciu si pripísal aj iný Slovák, kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára, ktorý prispel k triumfu "medveďov" nad Montrealom Canadiens 4:3 po samostatných nájazdoch. Štyridsaťročný zadák odohral 24:07 min a získal jeden plusový bod. Na súperovho gólmana Careyho Prica vyslal dva strelecké pokusy. Chára prihral na druhý gól Bruins v 23. min Jakovi DeBruskovi. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil v štvrtej sérii Brad Marchand. Na lavičke Montrealu stál prvýkrát proti svojmu niekdajšiemu tímu kouč Claude Julien.

Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili jednoznačne 7:2 na ľade svojho mestského rivala Rangers. Slovenský brankár "ostrovanov" Jaroslav Halák k tomu prispel 37 úspešnými zásahmi, dosiahol úspešnosť zákrokov 94,9 %. Hostia po I. tretine viedli 2:1, v úvodných siedmich minútach druhej časti pridali ďalšie tri góly a z bránky Rangers sa porúčal Ondřej Pavelec, nahradil ho Henrik Lundqvist. "Jazdci" v 50. min znížili na 2:5 gólom Miku Zibanejada, záver však patril Islanders, ktorí ešte skórovali dvakrát. Mathew Barzal si pripísal na konto päť bodov (2+3), Jordan Eberle sa blysol štyrmi asistenciami.

Hráči Pittsburghu doma zdolali "červené krídla" z Detroitu 4:1. Vo všetkých štyroch góloch "tučniakov" mal prsty Rus Jevgenij Malkin (2+2). Slovenský krídelník Detroitu Tomáš Tatar strávil na ľade 18:14 min a asistoval pri jedinom góle Red Wings - v 14. min na priebežných 1:1 v presilovke vyrovnal Justin Abdelkader. Penguins ešte pred koncom prvej tretiny poslal do vedenia Phil Kessel, výhru domácich gólmi spečatili Sidney Crosby a Malkin.

Andrej Sekera pri triumfe Edmontonu na štadióne nováčika súťaže Vegas Golden Knights 3:2 po predĺžení odohral 15:38 min a pripísal si dva mínusové body. Víťazný gól Oilers strelil po 53 sekundách predĺženia obranca Darnell Nurse. Dva body za gólové prihrávky získal Connor McDavid, ktorý získal 200. bod v základnej časti zámorskej profiligy a oslávil tak svoje 21. narodeniny.

Marián Gáborík z Los Angeles nebodoval a "králi" na vlastnom ľade podľahli Anaheimu Ducks 2:4. Skúsený slovenský krídelník strávil na ľade takmer 15 a pol minúty a prezentoval sa jedným streleckým pokusom. Hokejisti "Kings" neuspeli tretíkrát po sebe.

Hráči Winnipegu Jets s Markom Daňom v zostave neuspeli na ľade Minnesoty Wild, domácim hráčom podľahli 1:4. Daňo hral 8:35 min a na súperovho brankára Devana Dubnyka vyslal jednu strelu.

New York Rangers - New York Islanders 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Góly: 15. K. Hayes (Rick Nash), 50. Zibanejad (Zuccarello, McDonagh) - 7. Beauvillier (Eberle, Barzal), 17. S. Prince (Mayfield), 21. Barzal (Eberle, Mayfield), 25. Barzal (Beauvillier, Eberle), 27. Beauvillier (Tavares, Hickey), 57. Hickey (Eberle, Barzal), 59. Clutterbuck (Chimera, Barzal)
Jaroslav Halák (NY Islanders) odchytal celý zápas, zneškodnil 37 z 39 striel súpera, úspešnosť zákrokov 94,9 %.

Pittsburgh - Detroit 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 4. Malkin (Hagelin, Maatta), 17. P. Kessel (Crosby, Malkin), 23. Malkin (P. Kessel), 44. Crosby (P. Kessel, Malkin) - 14. Abdelkader (TATAR, Zetterberg)
Tomáš Tatar (Detroit) 18:14 min, 0+1, 1 strela, 1 hit, 2 trestné minúty.

Minnesota - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Góly: 9. Mikael Granlund (Suter, Spurgeon), 26. Zucker (Koivu, Mikael Granlund), 47. Dumba (M. Foligno, Coyle), 54. Dumba (Coyle, M. Foligno) - 41. Perreault (Wheeler, Byfuglien)

Montreal - Boston 3:4 po sam. nájazdoch (1:1, 2:, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 4. Pacioretty (Mete), 26. Deslauriers, 29. Galchenyuk (Drouin, Petry) - 18. Marchand (Bergeron, Heinen), 23. DeBrusk (McAvoy, CHÁRA), 38. Krejčí, rozhod. sam. nájazd: Marchand
Zdeno Chára (Boston) 24:07 min, 0+1, +1, 2 strely na bránku, 2 "hity", zablokoval 2 strelecké pokusy súpera

New Jersey - Philadelphia 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
Góly: 6. Bratt (Hischier, Hall), 22. Palmieri (Butcher, Hall), 60. Stafford (Severson, J. Moore) - 15. Couturier (Weal, MacDonald), 32. Simmonds (Giroux, J. Voráček), 39. Couturier (Giroux, Provorov), 45. Konecny (Provorov, Couturier), 53. M. Raffl (J. Voráček, Filppula)

Dallas - Colorado 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)
Góly: 36. Jamie Benn (J. Klingberg, A. Radulov) - 15. Kerfoot (Greer, Girard), 47. MacKinnon (Kerfoot, Zadorov), 59. Comeau (Zadorov), 60. Barberio (Nemeth, J. Bernier)

Vegas - Edmonton 2:3 po predĺžení (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 30. R. Smith, 40. W. Karlsson (Marchessault) - 29. Maroon (Nurse, McDavid), 44. Caggiula (Maroon, McDavid), 61. Nurse (Caggiula, Draisaitl)
Andrej Sekera (Edmonton) 15:38 min, -2, zablokoval 2 strel súpera

Los Angeles - Anaheim 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)
Góly: 49. N. Shore (Folin, Lewis), 54. Kopitar (Forbort, Iafallo) - 7. O. Kaše (Rakell, Getzlaf), 19. Kesler (Montour, O. Kaše), 43. O. Kaše (N. Ritchie), 59. Perry (H. Lindholm)
Marián Gáborík (Los Angeles) 15:24 min, 1 strela na bránku, 2 "hity"

San Jose - Arizona 6:5 po predĺžení (3:3, 1:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 6. J. Thornton (Pavelski), 11. Pavelski (Burns, J. Thornton), 14. Couture (Donskoi, Burns), 38. Donskoi (öBdker, Dell), 60. Donskoi (Burns, Tierney), 63. Vlasic (Pavelski, J. Thornton) - 10. Stepan (Perlini, PÁNIK), 13. Goligoski (Stepan), 15. Fischer (Connauton), 44. Ekman-Larsson (Dvorak, Keller), 47. Archibald (Chychrun, Dvorak)
Richard Pánik (Arizona) 16:51 min, 0+1, +1, 1 strela na bránku, 1 "hit", zablokoval 1 strelu súpera

Viac o téme: New York Rangers Detroit Red Wings New York Islanders Pittsburgh Penguins