Aktualizované žreby Australian Open: Slovenské kvarteto v Melbourne v akcii už v pondelok

Dominika Cibulková
Dominika Cibulková

MELBOURNE - Slovenské tenistky Magdaléna Rybáriková, Dominika Cibulková, Viktória Kužmová a Karolína Schmiedlová sa už v pondelok predstavia v 1. kole dvojhry na grandslamových Australian Open v Melbourne. Krajania Lukáš Lacko, Kristína Kučová a Jana Čepelová sa dostanú do akcie v utorok. Pätnásteho januára sa uskutočnia súboje v hornej polovici "pavúka" mužov a dolnej sekcii žrebu žien. Kužmová a Schmiedlová v nedeľu zhodne zvládli finále trojkolovej kvalifikácie.

Program slovenských tenistov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD):

PONDELOK
Dvojhra žien - 1. kolo:
Magdaléna Rybáriková (SR-19) - Taylor Townsendová (USA) / bilancia: 0:0 / prvý zápas na dvorci č. 2 (začiatok o 1.00 h SEČ)
Dominika Cibulková (SR-24) - Kaia Kanepiová (Est.) / bilancia: 1:3 / druhý zápas na dvorci č. 2 (začiatok približne po 2.30 h SEČ)
Viktória Kužmová (SR) - Elise Mertensová (Belg.) / bilancia: 0:0 / štvrtý zápas na dvorci č. 20 (začiatok nie pred 7.00 h SEČ)
Karolína Schmiedlová (SR) - Daria Kasatkinová (Rus.-22) / bilancia: 0:1 / štvrtý zápas na dvorci č. 13 (začiatok približne po 7.30 h SEČ)

UTOROK
Dvojhra mužov - 1. kolo:
Lukáš Lacko (SR) - Milos Raonic (Kan.-22) / bilancia: 0:1 / prvý zápas na dvorci č. 2 (začiatok o 1.00 h SEČ)
Dvojhra žien - 1. kolo:
Kristína Kučová (SR) - Naomi Osaková (Jap.) / bilancia: 0:1 / tretí zápas na dvorci č. 10 (začiatok približne po 5.00 h SEČ)
Jana Čepelová (SR) - Lauren Davisová (USA) / bilancia: 0:0 / štvrtý zápas na dvorci č. 14 (začiatok približne po 7.30 h SEČ)

Aktualizovaný výsledok žrebu hlavnej súťaže dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD) - doplnené o kvalifikantky a lucky loserku:

Dvojhra žien - 1. kolo - žreb (zhora podľa "pavúka"):
Simona Halepová (Rum.-1) - Destanee Aiavová (Aus.)
Eugenie Bouchardová (Kan.) - Océane Dodinová (Fr.)
Lauren Davisová (USA) - Jana Čepelová (SR)
Andrea Petkovicová (Nem.) - Petra Kvitová (ČR-27)
Ashleigh Bartyová (Aus.-18) - Arina Sobolenková (Biel.)
Camila Giorgiová (Tal.) - Anna Kalinská (Rus.)
Naomi Osaková (Jap.) - Kristína Kučová (SR)
Ons Jabeurová (Tun.) - Jelena Vesninová (Rus.-16)
Johanna Kontová (V. Brit.-9) - Madison Brenglová (USA)
Anna Blinkovová (Rus.) - Margarita Gasparianová (Rus.)
Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.) - Richel Hogenkampová (Hol.)
Kristie Ahnová (USA) - Barbora Strýcová (ČR-20)
Lucie Šafářová (ČR-29) - Ajla Tomljanovičová (Aus.)
Sorana Cirsteová (Rum.) - Zarina Dijasová (Kaz.)
Lizette Carbrerová (Aus.) - Beatriz Haddadová-Maiová (Braz.)
Verónica Cepedeová-Roygová (Parag.) - Karolína Plíšková (ČR-6)
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-3) - Jessika Ponchetová (Fr.)
Chsieh Su-wej (Taiw.) - Ču Lin (Čína)
Natalia Vichľancevová (Rus.) - Lesia Curenková (Ukr.)
Kristýna Plíšková (ČR) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-26)
Angelique Kerberová (Nem.-21) - Anna-Lena Friedsamová (Nem.)
Nao Hibinová (Jap.) - Donna Vekičová (Chor.)
Tatjana Mariová (Nem.) - Maria Šarapovová (Rus.)
Varvara Lepčenková (USA) - Anastasija Sevastovová (Lot.-14)
Kristina Mladenovicová (Fr.-11) - Ana Bogdanová (Rum.)
Julia Putincevová (Kaz.) - Heather Watsonová (V. Brit.)
Polona Hercogová (Slovin.) - Jekaterina Alexandrovová (Rus.)
Čchiang Wang (Čína) - Madison Keysová (USA-17)
Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.-28) - Shelby Rogersová (USA)
Christina McHalová (USA) - Alexandra Sasnovičová (Biel.)
Kurumi Narová (Jap.) - Markéta Vondroušová (ČR)
Carina Witthöftová (Nem.) - Caroline Garciová (Fr.-8)
Venus Williamsová (USA-5) - Belinda Bencicová (Švaj.)
Luksika Kumkhumová (Thaj.) - Johanna Larssonová (Švéd.)
Alison van Uytvancková (Belg.) - Petra Martičová (Chor.)
Irina-Camelia Begová (Rum.) - Jekaterina Makarovová (Rus.-31)
Daria Gavrilovová (Aus.-23) - Irina Falconiová (USA)
Viktória Kužmová (SR) - Elise Mertensová (Belg.)
Alizé Cornetová (Fr.) - Wang Sin-jü (Čína)
Sofia Keninová (USA) - Julia Görgesová (Nem.-12)
Sloane Stephensová (USA-13) - Šuaj Čang (Čína)
Denisa Allertová (ČR) - Pauline Parmentierová (Fr.)
Jennifer Bradyová (USA) - Magda Linettová (Poľ.)
Karolína Schmiedlová (SR) - Daria Kasatkinová (Rus.-22)
Šuaj Pcheng (Čína-25) - Marta Kosťuková (Ukr.)
Jaimee Fourlisová (Aus.) - Olivia Rogowská (Aus.)
Maria Sakkariová (Gréc.) - Kateřina Siniaková (ČR)
Ivana Jorovičová (Srb.) - Elina Svitolinová (Ukr.-4)
Jelena Ostapenková (Lot.-7) - Francesca Schiavoneová (Tal.)
Tuan Jing-jing (Čína) - Mariana Duqueová-Marinová (Kol.)
Monica Niculescová (Rum.) - Mona Barthelová (Nem.)
Aleksandra Kruničová (Srb.) - Anett Kontaveitová (Est.-32)
Dominika Cibulková (SR-24) - Kaia Kanepiová (Est.)
Samantha Stosurová (Aus.) - Mónica Puigová (Portor.)
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.) - Magdalena Frechová (Poľ.)
Tímea Babosová (Maď.) - CoCo Vandeweghová (USA-10)
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-15) - Kateryna Kozlovová (Ukr.)
Viktorija Golubicová (Švaj.) - Kateryna Bondarenková (Ukr.)
Kirsten Flipkensová (Belg.) - Alison Riskeová (USA)
Taylor Townsendová (USA) - Magdaléna Rybáriková (SR-19)
Kiki Bertensová (Hol.-30) - Catherine Bellisová (USA)
Nicole Gibbsová (USA) - Viktorija Tomovová (Bul.)
Jana Fettová (Chor.) - Misa Egučiová (Jap.)
Mihaela Buzarnescová (Rum.) - Caroline Wozniacka (Dán.-2)

Srbský tenista Filip Krajinovič a Taiwančan Lu Jen-chsun sa už po štvrtkovom žrebe odhlásili z hlavnej súťaže dvojhry mužov na Australian Open. Lucky losermi z kvalifikácie sa stali Talian Matteo Berrettini a Kanaďan Peter Polansky. Vyplýva to z aktualizovaného žrebu na webe medzinárodných otvorených majstrovstiev Austrálie. Polansky vyzve Rusa Karena Chačanova a Berrettini preverí Francúza Adriana Mannarina nasadeného ako dvadsiateho šiesteho.

Aktualizovaný výsledok štvrtkového žrebu hlavnej súťaže dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD) - doplnené o kvalifikantov a lucky loserov:

Dvojhra mužov - 1. kolo - žreb (zhora podľa "pavúka"):
Rafael Nadal (Šp.-1) - Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.)
Nicolás Jarry (Čile) - Leonardo Mayer (Arg.)
John Millman (Aus.) - Borna Čorič (Chor.)
Paolo Lorenzi (Tal.) - Damir Džumhur (Bosna a Herc.-28)
Diego Schwartzman (Arg.-24) - Dušan Lajovič (Srb.)
Casper Ruud (Nór.) - Quentin Halys (Fr.)
Alexandr Dolgopolov (Ukr.) - Andreas Haider-Maurer (Rak.)
Matthew Ebden (Aus.) - John Isner (USA-16)
Pablo Carreno-Busta (Šp.-10) - Jason Kubler (Aus.)
Gilles Simon (Fr.) - Marius Copil (Rum.)
Salvatore Caruso (Tal.) - Malek Jaziri (Tun.)
Federico Delbonis (Arg.) - Gilles Muller (Lux.-23)
Pablo Cuevas (Urug.-31) - Michail Južnyj (Rus.)
Dudi Sela (Izr.) - Ryan Harrison (USA)
Dustin Brown (Nem.) - Joao Sousa (Portug.)
Vasek Pospisil (Kan.) - Marin Čilič (Chor.-6)
Grigor Dimitrov (Bul.-3) - Dennis Novak (Rak.)
Mackenzie McDonald (USA) - Elias Ymer (Švéd.)
Marcos Baghdatis (Cypr.) - Juki Bhambri (India)
David Ferrer (Šp.) - Andrej Rubľov (Rus.-30)
Nick Kyrgios (Aus.-17) - Rogério Dutra-Silva (Braz.)
Viktor Troicki (Srb.) - Alex Bolt (Aus.)
Stefanos Tsitsipas (Gréc.) - Denis Shapovalov (Kan.)
Kevin King (USA) - Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-15)
Kevin Anderson (JAR-11) - Kyle Edmund (V. Brit.)
Pierre-Hugues Herbert (Fr.) - Denis Istomin (Uzb.)
Gerald Melzer (Rak.) - Nikoloz Basilašvili (Gruz.)
Ruben Bemelmans (Belg.) - Lucas Pouille (Fr.-18)
Philipp Kohlschreiber (Nem.-27) - Jošihito Nišioka (Jap.)
Andreas Seppi (Tal.) - Corentin Moutet (Fr.)
Ivo Karlovič (Chor.) - Laslo Djere (Srb.)
Juiči Sugita (Jap.) - Jack Sock (USA-8)
Dominic Thiem (Rak.-5) - Guido Pella (Arg.)
Steve Johnson (USA) - Denis Kudla (USA)
Václav Šafránek (ČR) - Jiří Veselý (ČR)
Matteo Berrettini (Tal.) - Adrian Mannarino (Fr.-26)
Roberto Bautista-Agut (Šp.-20) - Fernando Verdasco (Šp.)
Cedrik-Marcel Stebe (Nem.) - Maximilian Marterer (Nem.)
Jérémy Chardy (Fr.) - Tennys Sandgren (USA)
Ričardas Berankis (Litva) - Stan Wawrinka (Švaj.-9)
Novak Djokovič (Srb.-14) - Donald Young (USA)
Gael Monfils (Fr.) - Jaume Antoni Munar-Clar (Šp.)
Tim Smyczek (USA) - Alexei Popyrin (Aus.)
Jared Donaldson (USA) - Albert Ramos-Viňolas (Šp.-21)
Mischa Zverev (Nem.-32) - Čchung Hje-on (Kór. rep.)
Thanasi Kokkinakis (Aus.) - Daniil Medvedev (Rus.)
Michail Kukuškin (Kaz.) - Peter Gojowczyk (Nem.)
Thomas Fabbiano (Tal.) - Alexander Zverev (Nem.-4)
David Goffin (Belg.-7) - Matthias Bachinger (Nem.)
Julien Benneteau (Fr.) - Taro Daniel (Jap.)
Jevgenij Donskoj (Rus.) - Florian Mayer (Nem.)
Horacio Zeballos (Arg.) - Fabio Fognini (Tal.-25)
Tomáš Berdych (ČR-19) - Alex De Minaur (Aus.)
Guillermo García-López (Šp.) - Benoit Paire (Fr.)
Karen Chačanov (Rus.) - Peter Polansky (Kan.)
Frances Tiafoe (USA) - Juan Martín Del Potro (Arg.-12)
Sam Querrey (USA-13) - Feliciano López (Šp.)
Radu Albot (Mold.) - Márton Fucsovics (Maď.)
Nicolás Kicker (Arg.) - Jordan Thompson (Aus.)
Lukáš Lacko (SR) - Milos Raonic (Kan.-22)
Richard Gasquet (Fr.-29) - Blaž Kavčič (Slovin.)
Lorenzo Sonego (Tal.) - Robin Haase (Hol.)
Kwon Soon-woo (Kór. rep.) - Jan-Lennard Struff (Nem.)
Aljaž Bedene (Slovin.) - Roger Federer (Švaj.-2)


Tagy: Dominika Cibulková Magdaléna Rybáriková Karolína Schmiedlová Viktória Kužmová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA