Obrovské prekvapenie v Luxemburgu: Slovenskí hádzanári prehrali o gól

Slovenskí hádzanáriSlovenskí hádzanári Zdroj: slovakhandball.sk

LUXEMBURG - Slovenskí hádzanári zakončili svoje účinkovanie v kvalifikačných bojoch o účasť na majstrovstvách sveta mužov 2019 v Nemecku a Dánsku prehrou. Zverenci trénera Heineho Ernsta Jensena, ktorí definitívne prišli o šancu postúpiť do play-off štvrtkovou prehrou v Považskej Bystrici s Rusmi (26:32), podľahli v nedeľňajšom stretnutí záverečného 6. kola 1. skupiny I. fázy kvalifikácie v Luxemburgu s domácimi Luxemburčanmi 27:28 (11:12).

V októbri 2017 vyhrali Slováci nad týmto súperom na Považí o 17 gólov 36:19. Ani zaváhanie s posledným tímom tabuľky už nič nezmenilo na 2. priečke družstva SR v konečnom poradí skupiny. Postup do II. fázy si vybojovali Rusi s plným počtom 12 bodov, Slováci získali o tri menej.

Prvý polčas sa nevyvíjal podľa predstáv slovenského tímu, ktorý síce išiel hneď v úvode do vedenia, ale potom musel doťahovať náskok domácich. Volentics síce v 5. min vyrovnal na 2:2, ale následne trikrát skórovali do Shejbalovej siete Luxemburčania - 5:2 v 9. min. O tri minúty neskôr mali k dobru už štvorgólový náskok (7:3). Slovákom sa podarilo vyrovnať v 24. min (8:8), no aj vo zvyšnom čase úvodného dejstva boli väčšinou o gól pozadu.

Aj po zmene strán bolo skóre naklonené prevažne na luxemburskú stranu. Domáci nevyužili v 35. min veľkú šancu ísť do štvorgólového vedenia 16:12. Napriek tomu si stále udržiavali tesný náskok. Antl v 39. min znížil na 16:17, ale o dve minúty bolo 19:16 pre súpera. Vyrovnania sa Slováci dočkali v 45. min, keď sa presadil Kopčo (19:19). Po oddychovom čase však Luxembursko odskočilo na 22:19 a potrebu dohovoriť svojim zverencom mal tentoraz kouč SR Jensen. Slovenskí hráči sa opäť dotiahli, na 24:24 skóroval v 55. min Volentics. Napokon z toho bola dráma to posledných sekúnd. Počas vylúčenia Antla, ktorý sa definitívne lúčil s reprezentáciou SR, sa domáci ujali vedenia 37 sekúnd pred koncom (27:26). Na druhej strane však Kopčo vybojoval pokutový hod, ktorý s istotou premenil Volentics. Po oddychovom čase rozohrali Luxemburčania poslednú akciu, ktorú úspešne zakončili z postu krídla a mohli sa tešiť z nečakaného a svojho prvého víťazstva v tejto kvalifikácii.

LUXEMBURG
Luxembursko - Slovensko 28:27 (12:11)
Najviac gólov za Luxembursko: Hoffmann 6, Meis a Weyer po 5

Zostava a góly SR: Žernovič, Shejbal - D. Kalafut, Petro 2, Kopčo 7, M. Volentics 8/4, R. Antl 2, Hricišon, M. Mikita 2, J. Mikita 2, M. Baláž 3, Rečičár, Vallo, Potisk 1
pok. hody: 2/2 - 4/4, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Katsikis a Michailidis (obaja Gréc.), 850 divákov

Viac o téme: Slovensko Luxembursko