Sklamanie na strane mladých Sloveniek: Sen o postupe medzi elitu sa rozplynul

Zuzana TomčíkováZuzana Tomčíková Zdroj: iihf.com

ASIAGO - Slovenská reprezentácia hokejistiek do 18 rokov nepostúpila do elitnej kategórie majstrovstiev sveta tejto vekovej kategórie. Mladé Slovenky totiž prehrali v nedeľu na turnaji A-skupiny I. divízie MS v talianskom Asiagu s rovesníčkami z Japonska 0:3 a v tabuľke podujatia obsadili druhú pozíciu. Z postupu vyššie sa tešia Japonky, ktoré na turnaji nestratili ani bod.

Zverenky Petra Kúdelku počas celého nedeľňajšieho duelu ťahali za kratší koniec. Japonky boli strelecky aktívnejšie a o svojom triumfe a postupe rozhodli už v prvej tretine. Brankárku Andreu Rišianovú postupne prekonali Airi Satová, Remi Kojamová a Juuki Itová. Japonské hokejistky aj v ďalšom priebehu stretnutia na ľade dominovali, ďalší gól už nepridali. Skóre sa nezmenilo ani v závere, keď Slovenky počas presilovky hrali bez brankárky.

Slovenské hokejistky si v Asiagu pripísali štyri víťazstvá (jedno z nich po predĺžení) a jeden prehru. O rok sa opäť predstavia v A-skupine I. divízie MS. Do B-skupiny I. divízie MS vypadli Nórky.

A-skupina I. divízie majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov - Asiago (Tal.) - nedeľa:

Japonsko - Slovensko 3:0 (3:0, 0:0, 0:0)
Góly: 5. Satová, 6. Kojamová, 17. Itová
Vylúčené: 1:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hillerová (USA) - Dinantová (Belg.), Tschirnerová (Nem.)
Zostava SR: Rišianová - Cagáňová, Kučerková, Vysokajová, L. Šulíková, D. Vargová, A. Šulíková - Koyšová, Sedláková, Rumanová - Nemčeková, Matejková, L. Halušková - R. Halušková, Ágoštonová, Kúbeková - Dobošová, Čornáková, Hajniková

Hlas (zdroj: SZĽH)
Peter Kúdelka (tréner SR "18" ženy): "Bol to rozhodujúci zápas, a tak sme nič v príprave nepodcenili, dôkladne sme sa pripravili. Na dievčatách bolo badať obrovské odhodlanie, aj nálada pred zápasom bola výborná. Žiaľ, súper hneď v úvode ukázal svoju obrovskú kvalitu, vybehol na nás v takom tempe, ktoré naše dievčatá vo svojich kariérách dosiaľ asi ešte ani nezažili. Prvých desať minút sme vôbec nestíhali, súper nás jasne prevýšil a keď v 5. minúte proti takémuto súperovi prehrávate 0:2, tak sa hrá veľmi ťažko. Ku cti však dievčatám slúži, že sa ani napriek tomu nevzdali a zvyšné dve tretiny boli Japonkám dôstojným súperom. Je pravda, že sme aj tak väčšinu času boli pod tlakom, na rozdiel od prvej tretiny sme si však dokázali vpredu aj vytvoriť šance, ktoré sme, žiaľ, nevyužili. Ak chceme súpera ako je Japonsko poraziť, tak musia všetky dievčatá podať nadštandardný výkon na hranici svojich možností. A to sa dnes nestalo. Pre naše hráčky však aj napriek prehre bola obrovská skúsenosť hrať proti takémuto silnému súperovi.“

Viac o téme: Slovensko Japonsko