Koniec nádejí na grandslam: Cibulková vypadla v Melbourne už v prvom kole

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: SITA/AP

MELBOURNE - Slovenská tenistka Dominika Cibulková neuspela v 1. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Ako nasadená dvadsaťštvorka prehrala e Estónkou Kaiou Kanepiovou hladko 2:6, 2:6.

Finalistka z toku 2014 nenašla recept na disponovanú súperku, ktorá zahrala 28 víťazných úderov vrátane ôsmich es a upravila vzájomnú bilanciu s Cibulkovou na 4:1.

Estónka hneď v úvodnom geme prelomila podanie Slovenky. V ďalšej hre čelila dvom brejkbalom, no oba odvrátila esami, získala štyri fiftíny v rade a ujala sa vedenia 2:0. Kanepiová hrala rýchlo a agresívne, prezentovala sa viacerými víťaznými returnami i nechytateľnými bekhendovými longlajnmi. Za stavu 4:2 po dvoch dvojchybách Cibulkovej opäť zobrala Slovenke servis a prvý set sa stal jasne jej korisťou.

Pred začiatkom druhého dejstva zápas na niekoľko minút prerušili pre dažďovú prehánku. Krátka pauza Kanepiovú nevyviedla z miery a po návrate na dvorec rýchlo odskočila Cibulkovej na 2:0. Slovenka v ďalších minútach zlepšila hru, vyrovnala na 2:2 a tuho bojovala o piaty gem. Po sérii zhôd však napokon stratila podanie a v ďalšom priebehu zápasu už nezískala ani hru. Kanepiová premenila za stavu 5:2 vďaka esu hneď prvý mečbal.

Kaia Kanepiová (Est.) - Dominika Cibulková (SR-24) 6:2, 6:2

Viac o téme: Dominika Cibulková Australian Open Kaia Kanepová