Slovan vybojoval víťazstvo v Soči: Belasí uspeli po nájazdoch

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

SOČI - Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade HK Soči 2:1 po samostatných nájazdoch. V tabuľke Západnej konferencie im naďalej patrí so ziskom 52 bodov 12. priečka. Ruský tím je s 81 bodmi šiesty.

"Belasí" dobyli ľad tohto súpera vôbec prvýkrát. Zverenci trénera Eduarda Zankovca nastúpia na svoj druhý duel šesťzápasového "tripu" na ihriskách súperov v piatok 19. januára (17.30 hod.) proti AK Bars Kazaň.

Prvá tretina priniesla minimálne množstvo šancí, tempo hry nebolo vysoké. V 11. minúte mali dve dobré šance domáci hokejisti, ale gól nedali. V zápätí na opačnej strane vybojoval puk Skalický, jeho strelu brankár Soči vyrazil a Sloboda nedokázal z dorážky v čistej šanci pred Barulinom skórovať.

V druhej časti zápasu pribúdali strely na bránku "belasých", ale brankár Štepánek predviedol niekoľko spoľahlivých zákrokov. Slovanisti sa dostávali do šancí iba sporadicky. V 28. minúte nepremenil po peknej akcii hostí sľubnú príležitosť Řepík, na opačnej strane nevyužili hráči Soči v oslabení prečíslenie 2 na 1 a tak sa aj druhá tretina skončila bez gólov.

Slovan sa dostal do vedenia v 44. minúte, keď v presilovke našiel Réway krásnou prihrávkou Hecla, ktorý otvoril skóre. Hostia však dlho nevyhrávali, keď o necelé tri minúty vyrovnali domáci taktiež presilovkovým gólom. Slovan sa ubránil záverečnému tlaku domácich a gól nepadol ani v následnom predĺžení. O víťazstve "belasých" rozhodol v samostatných nájazdoch Juraj Mikúš.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Soči
  • Zdroj: športky