VIDEO Víťazné ťaženie Djokoviča pokračuje, Maďarsko sa teší z postupu svojej jednotky

Novak DjokovičNovak Djokovič Zdroj: SITA

MELBOURNE - Rakúsky tenista Dominic Thiem postúpil do 3. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Ako nasadená päťka prehrával s Američanom Denisom Kudlom 0:2 na sety, no napokon zvíťazil 6:7 (6), 3:6, 6:3, 6:2, 6:3. Maďar Márton Fucsovics vyradil nasadenú trinástku Američana Sama Querreyho ) 6:4, 7:6 (6), 4:6, 6:2.

Ďalej ide aj šesťnásobný šampión Srb Novak Djokovič. Ako nasadená štrnástka sa proti Francúzovi Gaelovi Monfilsovi pomalšie rozbiehal a prvý set prehral 4:6, postupne sa však dostal do správneho tempa a ďalšie dejstvá vyhral jasne 6:3, 6:1, 6:3. Vlani pre problémy s lakťom predčasne ukončil sezónu, no v Melbourne sa zlepšuje od zápasu k zápasu.

"Nebol to z mojej strany ešte stopercentný výkon, no je na čom stavať. Verím si a mám dostatok sebavedomia. Viem, čoho som schopný na centrálnom dvorci v aréne Roda Lavera, na ktorom som dosiahol najväčšie úspechy v mojej kariére. Obaja sme dnes v horúcom počasí trpeli, najmä prvých 90 minút zápasu. Duel proti Monfilsovi bol pre mňa veľká výzva. Snažil som sa využiť každú ponúknutú šancu," citovala slová Djokoviča agentúra dpa.

Výsledky štvrtkových stretnutí 2. kola dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji tenisovej sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD):

Dvojhra mužov - 2. kolo:

Nicolás Kicker (Arg.) - Lukáš Lacko (SR) 6:2, 7:5, 1:6, 7:5
Roger Federer (Švaj.-2) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 6:4, 6:4, 7:6 (4)
Alexander Zverev (Nem.-4) - Peter Gojowczyk (Nem.) 6:1, 6:3, 4:6, 6:3
Dominic Thiem (Rak.-5) - Denis Kudla (USA) 6:7 (6), 3:6, 6:3, 6:2, 6:3
Julien Benneteau (Fr.) - David Goffin (Belg.-7) 1:6, 7:6 (5), 6:1, 7:6 (4)
Tennys Sandgren (USA) - Stan Wawrinka (Švaj.-9) 6:2, 6:1, 6:4
Juan Martín Del Potro (Arg.-12) - Karen Chačanov (Rus.) 6:4, 7:6 (4), 6:7 (0), 6:4
Márton Fucsovics (Maď.) - Sam Querrey (USA-13) 6:4, 7:6 (6), 4:6, 6:2
Novak Djokovič (Srb.-14) - Gael Monfils (Fr.) 4:6, 6:3, 6:1, 6:3
Tomáš Berdych (ČR-19) - Guillermo García-López (Šp.) 6:3, 2:6, 6:2, 6:3
Albert Ramos-Viňolas (Šp.-21) - Tim Smyczek (USA) 6:4, 6:2, 7:6 (2)
Fabio Fognini (Tal.-25) - Jevgenij Donskoj (Rus.) 2:6, 6:3, 6:4, 6:1
Adrian Mannarino (Fr.-26) - Jiří Veselý (ČR) 6:3, 7:6 (4), 5:7, 6:3
Richard Gasquet (Fr.-29) - Lorenzo Sonego (Tal.) 6:2, 6:2, 6:3
Čchung Hje-on (Kór. rep.) - Daniil Medvedev (Rus.) 7:6 (4), 6:1, 6:1
Maximilian Marterer (Nem.) - Fernando Verdasco (Šp.) 6:4, 4:6, 7:6 (5), 3:6, 6:3

Viac o téme: Novak Djokovič Dominic Thiem Márton Fucsovics
  • Zdroj: TASR, SITA