Biatlonový princ to nedal ani po čistej streľbe: Najväčší konkurent vyhral siedme preteky

Johannes Thingnes Boe sa raduje z triumfuJohannes Thingnes Boe sa raduje z triumfu Zdroj: SITA

ANTERSELVA - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö zvíťazil v piatok v talianskej Anterselve v šprinte na 10 km na úvod programu mužov v rámci 6. kola Svetového pohára 2017/2018. Napriek jednému nesklopenému terčíku zdolal o 12,8 sekundy strelecky bezchybného francúzskeho lídra priebežného celkového poradia seriálu Martina Fourcada a znížil svoj odstup v boji o veľký glóbus (zo 44 na 38 bodov). Podarilo sa mu to druhý raz v rade: 14. januára bol pred rivalom prvý v cieli mass-štartu v nemeckom Ruhpoldingu.

V hodnotení rýchlostných pretekov vedie M. Fourcade pred J. T. Böom už iba o 18 bodov. Francúz v aktuálnej sezóne ešte ani raz nechýbal na stupňoch a aj so záverom edície 2016/2017 má jeho "medailová" séria vo SP hodnotu 16.

Rodák zo Strynu Johannes Thingnes Bö dosiahol svoje siedme prvenstvo z trinástich tohtosezónnych individuálnych položiek termínovej listiny, Martin Fourcade ich má na konte päť, raz sa presadil Tarjei Bö. Tretí v piatok skončil Nemec Arnd Peiffer, po troch ranách do čierneho zaostal o 42,2 s. Dvadsaťštyriročný trojnásobný majster sveta Johannes Thingnes Bö si pripísal jubilejný 20. triumf v súperení zarátanom do SP.

Zo slovenského kvarteta bol jasne najlepší 21. Martin Otčenáš: absolvoval jedno trestného kolo a mal manko 1:59,2 min. Do stíhacích pretekov sa prebojoval aj 45. Tomáš Hasilla, nepodarilo sa to 67. Matejovi Kazárovi a 72. Michalovi Kubaliakovi.

V sobotu sa v Anterselve uskutočnia stíhačky žien na 10 km (13.15 h) a mužov na 12,5 km (15.00 h) a v nedeľu preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km (12.30 h) a mužov na 15 km (14.45 h).

Viac o téme: Martin Fourcade Johannes Thingnes Boe