Bodová žatva Slovákov: Vítkovice znechutili Konráda, Kotvan strelil jediný gól duelu

Hráči Vítkovic oslavujú gólHráči Vítkovic oslavujú gól Zdroj: facebook HC Vítkovice Ridera

VÍTKOVICE - Hokejisti Vítkovíc zvíťazili v piatkovom súboji 41. kola českej extraligy doma nad Olomoucom 5:2.

Gólom a asistenciou k tomu prispel slovenský obranca Peter Trška. V drese hostí odchytal prvé dve tretiny slovenský brankár Branislav Konrád. O triumfe BK Mladá Boleslav v Chomutove 1:0 rozhodol už v 2. minúte slovenský obranca Oldřich Kotvan.

česká extraliga - 41. kolo:

Piráti Chomutov - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól: 2. KOTVAN

HC Dukla Jihlava - HC Sparta Praha 2:4 (0:3, 2:1, 0:0)
Góly: 34. Anděl, 37. Čachotský – 4. Pech, 7. Vrána (KUDRNA), 17. MIKUŠ (KUDRNA), 29. Buchtele

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 5:2 (2:2, 3:0, 0:0)
Góly: 10. Hrbas (BARANKA), 17. Zdráhal, 31. Klok (SLOBODA), 38. TRŠKA, 40. Olesz (TRŠKA) – 10. Mráz, 18. Eberle

HC Dynamo Pardubice - Aukro Berani Zlín 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Góly: 35. Tomášek, 53. Marosz – 10. Šťastný, 25. Sedláček, 54. Ferenc

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 3:4 pp (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
Góly: 32. MALEC, 43. Zaťovič, 60. Nečas – 31. Džerinš (CINGEĽ), 42. CINGEĽ, 45. Džerinš (CINGEĽ), 63. Gregorc

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Góly: 28. Jašek, 38. Redenbach, 43. Jašek, 54. Šmíd (BAKOŠ), 57. Pyrochta – 56. Hübl (GERHÁT)

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Góly: 10. Mertl, 35. Pour – 3. Růžička

Viac o téme: Branislav Konrád Peter Trška HC Olomouc Oldřich Kotvan HC Vítkovice Ridera