VIDEO Gáboríkovo Los Angeles je na tom zle: Takú sériu prehier nezažili už desať rokov

James Reimer dostáva gól.James Reimer dostáva gól. Zdroj: SITA

NEW YORK - Slovenský hokejista Marián Gáborík nebodoval pri tesnej prehre Los Angeles Kings na ľade Anahemu Ducks 1:2 v piatkovom stretnutí severoamerickej NHL. Tridsaťpäťročný krídelník odohral a 14:17 min a inkasoval menší trest za hákovanie.

Po bezgólových dvoch tretinách otvoril skóre v 43. min domáci útočník Adam Henrique, už o dve minúty vyrovnal Alex Iafallo. Víťazstvo "káčerov" stanovil v 53. min skúsený Ryan Kesler. "Králi" prehrali šiesty zápas v rade, čo sa im stalo prvýkrát od decembra 2007.

Hráči Floridy Panthers uspeli doma nad hokejistami najmladšieho tímu súťaže Vegas Golden Knights 4:3 po predĺžení. Víťazný gól strelil po 44 sekundách dodatočného času obranca Aaron Ekblad. V drese Vegas skórovali i obaja najlepší strelci mužstva William Karlsson a James Neal. "Snažím sa hrať vyrovnane celý rok. Som tu na strieľanie gólov a som šťastný, že hrám s takými skvelými spoluhráčmi," poznamenal James Neal podľa nhl.com.

Pre trénera víťazného tímu Gerarda Gallanta išlo o vôbec prvý zápas na Floride odvtedy, čo s ním "panteri" 27.novembra 2016 ukončili spoluprácu. Počas prvej tretiny mu na Floride poďakovali spomienkovým videom. "Prežil som tu dobré obdobie. Nie je to o mne, fanúšikovia na mňa boli milí a to si vážim." uviedol 54-ročný kouč. Premiérovo od rozširovacieho draftu sa na Floride predstavili aj hokejisti Golden Knights Jonathan Marchessault a Reilly Smith. Prvý menovaný nebodoval, druhý si pripísal jednu asistenciu. "Zlatí rytieri" nevyužili šancu dostať sa na čelo celej NHL. Aktuálne sú druhý najlepší tím celej súťaže, o jeden bod viac získali hráči Tampy Bay Lightning.

Montreal Canadiens uspel vo Washingtone nad miestnymi Capitals tesne 3:2. "Habs" zvíťazili po troch nezdaroch. Prvý triumf v drese Montrealu vychytal brankár Antti Niemi, ktorý v tejto sezóne pôsobil už aj v Pittsburghu Penguins a Floride Panthers. Tridsaťštyriročný Fín zneškodnil 24 striel súpera. "Veľa to pre mňa znamená. Prvé víťazstvo v novom tíme i v sezóne. Od môjho predchádzajúceho triumfu ubehlo veľa času. Bol to pre mňa výnimočný zápas a výnimočný úspech." poznamenal Niemi.

Sumáre NHL - piatok:

Florida - Vegas 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 4. J. McGinn (Bjugstad), 16. Barkov (Trocheck), 44. Dadonov (Barkov, Yandle), 61. Ekblad (Barkov, Huberdeau) - 15. Perron (Haula, Hunt), 27. W. Karlsson (S. Theodore, R. Smith), 58. Neal (Haula, W. Karlsson)

Washington - Montreal 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Góly: 34. Carlson (Ovečkin, Kuznecov), 60. Eller (Niskanen, Orlov) - 28. Pacioretty (Drouin, Gallagher), 51. Byron (Jeřábek, Pacioretty), 59. Pacioretty (Plekanec, Byron)

Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Góly: 43. Henrique (O. Kaše), 53. Kesler (Beauchemin, Cogliano) - 45. Iafallo (Kopitar, Muzzin)
Marián Gáborík (Los Angeles) 14:17 min, 2 trestné minúty

Viac o téme: Marián Gáborík Los Angeles Kings