Belasí nemali žiadny nárok na úspech: Nižnekamsk ich zničil v druhej tretine

Na snímke brankár Jakub ŠtěpánekNa snímke brankár Jakub Štěpánek Zdroj: TASR - Michal Svítok

NIŽNEKAMSK - Hráči HC Slovan Bratislava prehrali v utorňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Neftechimiku Nižnekamsk 1:5. O osude stretnutia rozhodla druhá tretina, v ktorej hostia inkasovali tri góly.

Zverenci Eduarda Zankovca majú za sebou štvrtý duel zo šesťzápasovej série na klziskách súperov. V tabuľke Západnej konferenci im patrí dvanásta priečka, Nižnekamsk má istý postup do play off na "východe". Slovan bude najbližšie hrať vo štvrok na ľade bieloruského Dinama Minsk.

Neftechimik Nižnekamsk - HC Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
Góly: 17. Hanzl (Gustafsson, Filatov), 25. Hanzl (Sexton, Filatov), 31. Porjadin (Bryncev, Kulikov), 33. Avcin (Bikmullin), 47. Filatov (Sexton) - 51. Hrnka (Despres, Genoway). Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3740 divákov.

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Nižnekamsk bol dnes rýchlejší, lepší vo všetkých herných činnostiach a vyhral zaslúžene."

Neftechimik Nižnekamsk: Makarov - Piganovič, Gustafsson, Bryncev, Ogurcov, Šaripzjanov, Volgin, Fazylzianov - Filatov, Hanzl, Sexton - Everberg, Jeglič, Chajrullin - Bikmullin, Jakimov, Avcin - Porjadin, Kulikov, Arkalov

Slovan Bratislava: Sedláček (33. Štěpánek) - Meszároš, Sersen, Després, Bačik, Voráček, Černý, Hedera - Řepík, Boychuk, Mikúš - Garbutt, Hrnka, Genoway - Skalický, Šťastný, Sloboda - Réway, Šerbatov, Hecl - Sádecký

V bránke Slovana dostal prednosť Sedláček, ktorý v minulom zápase vystriedal Štěpánka približne v polovici duelu. Hneď v úvode prežili hostia bez inkasovaného gólu oslabenie o dvoch hráčov po vylúčeniach Bačíka a Garbutta. Na prvú prestávku však napriek tomu išli za nepriaznivého stavu po tom, ako v 17. minúte otvoril skóre Hanzl.

Ten istý hráč zdvojnásobil v 25. minúte náskok domácich. Druhé dejstvo sa "belasým" stalo osudným rovnako ako v nedeľu v Ufe (3:5). Aj teraz v ňom inkasovali trikrát, strelecky sa presadili ešte Porjadin a Avcin. Jeho gól vyhnal z bránky Sedláčka, ktorý si tak so Štěpánkom vymenil úlohy z predchádzajúceho súboja.

Šance Slovana na zdramatizovanie vývoja definitívne pochoval v 47. minúte Filatov v presilovej hre. Hosťom sa podarilo iba kozmeticky skorigovať výsledok, keď Hrnka v 51. minúte zužitkoval presilovku a strelil aspoň čestný zásah. V zostávajúcom čase sa už iba dohrávalo za rozhodnutého stavu.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Neftechimik Nižnekamsk
  • Zdroj: športky